Dodatkowe lekcje dla 8-klasistów! Mają pomóc w przygotowaniu do egzaminu. Czy będą online?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dodatkowe lekcje dla 8-klasistów! Mają pomóc w przygotowaniu do egzaminu. Czy będą online?

2022-01-26 9:20

W Warszawie, w ostatnim tygodniu lutego ruszą darmowe zajęcia dla śródmiejskich uczniów klas 8. szkół podstawowych. Będą oni mieli możliwość skorzystania z darmowych lekcji! Zajęcia mają pomóc w przygotowaniach do czekającego ich w tym roku egzaminu. Czego dzieci mogą się uczyć? Sprawdźcie!

W ostatnim tygodniu lutego ruszą darmowe zajęcia dla śródmiejskich uczniów klas 8. szkół podstawowych. Będą oni mieli możliwość skorzystania z darmowych lekcji matematyki, przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty. Matematyczna odsłona projektu będzie składać się z dwunastu jednogodzinnych lekcji, odbywających się raz w tygodniu, począwszy od ostatniego tygodnia lutego. Zajęcia będą prowadzone online (na żywo). Uczniowie otrzymają dostęp do lekcji oraz wszystkich omawianych na nich ćwiczeń poprzez specjalnie utworzoną stronę internetową. Dystrybucję linków prowadzić będą dyrektorzy szkół.

„Śródlekcje” to nasza odpowiedź na coraz częściej zauważane trudności w radzeniu sobie z nauką. Te trudności są efektem nie tylko pandemii, ale przede wszystkim zamętu, jaki zgotowały uczniom władze krajowe, wprowadzając deformę oświaty. Sukcesy odnoszone rokrocznie przez uczniów śródmiejskich szkół sprawiają, że nasze placówki zajmują czołowe miejsca w kolejnych edukacyjnych rankingach. Zrobimy wszystko, by to się nie zmieniło. Zaczynamy od matematyki. Pokażemy, że może ona być fajna i przystępna. Kolejne odsłony „Śródlekcji” już wkrótce – ­mówi burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens.

WIĘCEJ informacji znajdziecie również W TYM artykule.

Podlaskie. Wyprzedzał tirem w niedozwolonym miejscu. Dostał mandat w wysokości 5 tys. zł

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie: