Ursynów

i

Autor: Jason Mientkiewicz flickr.com Ursynów

Powstanie hymn Ursynowa? To propozycja radnej dzielnicy

2022-01-26 7:57

Ursynowska radna Olga Górna złożyła do dzielnicowego ratusza interpelację w sprawie zorganizowania konkursu dla mieszkańców na hymn Ursynowa w związku z 45-leciem dzielnicy. Ratusz jest przychylny temu pomysłowi.

Radna: "Brakuje hymny"

"W swojej historii Ursynów doczekał się swoich kolorów flagowych: ciemnoniebieski, żółty i czerwony, które stanowią flagę dzielnicy, a także swojego herbu - brama zamkowa, na której widnieje patron dzielnicy - niedźwiedź. To, czego brakuje, to hymn/piosenka Ursynowa" - napisała w swojej interpelacji radna Olga Górna.

Zaznaczyła, że dzielnica Ursynów ma już 45 lat i z tego powodu urząd mógłby zaprosić mieszkańców do wspólnej zabawy - skomponowania i napisania tekstu utworu, który stałby się następnie flagową piosenką, czy hymnem Ursynowa. "Mógłby być później odgrywany (zależnie od jego finalnej formy) na różnych (mniej lub bardziej formalnych) uroczystościach dzielnicy" - podkreśliła radna Górna.

Zbigniew Bródka o roli chorążego reprezentacji

"Uruchomienie takiego konkursu oczywiście wymagałoby spisania regulaminu i zasad, zapewne powołania jakiejś Komisji, niemniej ostateczny utwór dobrze, by wybrali mieszkańcy w głosowaniu online. Finaliści, w tym zwycięski utwór, mogliby być zaprezentowani podczas jakiegoś koncertu plenerowego organizowanego w dzielnicy lub (jeśli w tym roku są planowane) podczas Dni Ursynowa" - napisała radna. Zadeklarowała, że chętnie czynnie zaangażuje się w realizację tego pomysłu.

Ratusz przychylny pomysłowi

Pomysł spodobał się ursynowskiemu ratuszowi, do którego wpłynęła już interpelacja. "Jesteśmy przychylni wszelkiej inwencji twórczej, a propozycję konkursu traktujemy jako uwolnienie kreatywności mieszkańców. Nad szczegółami będziemy jeszcze pracować. To dla nas bardzo ważny rok ze względu na jubileusz 45-lecia Ursynowa oraz 200. rocznicę zakupu majątku na terenie dzisiejszej dzielnicy przez Juliana Ursyna Niemcewicza. To więc bardzo dobry czas na powstanie piosenki jednoznacznie kojarzącej się z Ursynowem" - przekazała PAP rzeczniczka Ursynowa Kamila Terpiał.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!