Autobus

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS Sprawdź koszty dojazdu do pracy

Dojazd samochodem czy komunikacją miejską - co się bardziej opłaca? Sprawdź

Dojazdolator to interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Można sprawdzić, co się bardziej opłaca – podróże autem czy Warszawskim Transportem Publicznym.

Dojazd samochodem czy komunikacją miejską - co się bardziej opłaca?

Koszty dojazdów można wyliczyć na stronie dojazdolator.wtp.waw.pl.

Wystarczy uzupełnić wymagane pola – liczbę litrów benzyny spalaną na 100 kilometrów, liczbę kilometrów pokonywaną w drodze do i z pracy, koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

Ile kosztują podróże samochodem? Miasto jako podaje przykładowe wyliczenia przy następujących założeniach: auto spala 9 litrów paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł. W efekcie każdego dnia płacimy 44 zł dziennie, co przy 20 dniach pracujących w miesiącu daje kwotę 880 zł.

Jednocześnie bilet 30-dniowy z uprawnieniami warszawiaka kosztuje 98 zł. Pozwala on nie tylko na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz – w ramach oferty "Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD" – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale także na korzystanie z parkingów "Parkuj i Jedź". 

Przeczytaj także: Dlaczego w Warszawie brakuje kierowców? "Duża odpowiedzialność, kiepskie zarobki"

Oddajcie nam autobusy! Mieszkańcy wściekli na cięcia w komunikacji po otwarciu metra na Bemowie