motoryzacja

Driftingowe Mistrzostwa Polski na Torze Bemowo w Warszawie. Tłumy widzów

Driftingowe Mistrzostwa Polski na Torze Bemowo - drugi etap cyklu odbył się w weekend (24-25 czerwca) na Torze Bemowo w Warszawie. Oprócz wyścigu profesjonalnych drifterów, do rywalizacji w klasie Speed Games stanęły gwiazdy znane z telewizji czy internetu. Przez dwa dni imprezę odwiedziło ponad 10 tys. widzów. Zobaczcie zdjęcia.

Zawody na Torze Bemowo

W zawodach na Torze Bemowo pierwsze miejsce w klasie PRO zajął Paweł Korpuliński (112 pkt), drugie Marco Zakouril (98 pkt), a trzecie – Maciej Jarkiewicz (80 pkt). Dzięki wygranej Korpuliński awansował w klasyfikacji generalnej z trzeciego na pierwsze miejsce, które dotychczas zajmował Dawid Sposób.

Paweł Korpuliński (200 pkt), Marco Zakouril (190 pkt), Dawid Sposób (164 pkt) – tak prezentuje się podium klasyfikacji generalnej Driftingowych Mistrzostw Polski w klasie PRO po drugim etapie w Warszawie.

– Tym razem nie udało mi się zająć tak wysokiej lokaty jak w Słomczynie. Odpadłem w TOP 8 po własnym błędzie w rywalizacji z Maćkiem Jarkiewiczem. Wielkie gratulacje dla Pawła Korpulińskiego. Wyprzedził mnie w klasyfikacji generalnej, ale walczyć będziemy do ostatniej rundy – zapewnia Sposób.

Korpuliński mówi: – Dziękuję mojemu zespołowi za wsparcie. Zakończyliśmy etap z kompletem możliwych do zdobycia punktów. Najpierw wygraliśmy kwalifikacje, a potem zawody. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, nie możemy doczekać się już kolejnej rundy. Spodziewamy się znowu zaciętej walki, bo stawka jest niezwykle mocna. Trzeba się napocić, żeby wygrać.

Pełna klasyfikacja zawodów we wszystkich klasach (PRO, SEMI-PRO, Kobiety) dostępna jest na oficjalnej stronie cyklu.

Szymon Konieczny najlepszy w wyścigach gwiazd

Dzięki wsparciu Betclic, Partnera Strategicznego cyklu, w ramach DMP odbywają się również wyścigi klasy Speed Games z udziałem gwiazd. Tym razem w rywalizacji w tej kategorii zwyciężył Szymon Konieczny (z kanału Wheel with it. na YouTube), który zajął pierwsze miejsce na podium przed Robertem Buczyńskim (z kanału Hi_5 na YouTube) i Kamilem Szymczakiem (TikToker).

Konieczny otwiera także klasyfikację generalną po drugim etapie. Tuż za jego plecami plasuje się Szymczak, a trzecią pozycję zajmuje Sebastian Kraszewski (z kanału KicksterTV na YouTube).

Na Torze Bemowo, po raz pierwszy podczas cyklu DMP x Speed Games, odbyły się także pokazowe zawody Drag Race. To wyścigi dwóch samochodów w linii prostej. Udział wzięli w nich: Nikodem Rozbicki, Wojtek Gola, Sebastian Fabijański, Dawid Piątkowski, Czaro Czaruje, Kasia Szklarczyk, Suzan, Adrianna Krysian, Kinia Wiczyńska, Eli Anorue, Kasia Dziurska, Deejay Pallaside, Igor Łubkowski, Piotr Charaziński, High Bart i Franio.

Trzeci etap cyklu DMP x Speed Games odbędzie się 21-22 lipca w Kielcach. Sezon zakończy się w weekend 23-24 września w Poznaniu.Wyścigi cyklu DMP x Speed Games transmitowane są na kanale YouTube marki Betclic, Partnera Strategicznego DMP w sezonie 2023, a także w telewizji Eleven Sports 2, partnera medialnego mistrzostw.

Wydarzenie wspierają również Super prezenty, Red Bull, maxgear, Hankook, Kaufland, xtb, GreenCell, NextBase, Sony, Milwaukee.