Driftingowe Mistrzostwa Polski x Speed Games w Warszawie

i

Autor: mat. prasowe Driftingowe Mistrzostwa Polski x Speed Games w Warszawie

motoryzacja

Driftingowe Mistrzostwa Polski x Speed Games w Warszawie. Za kierownicą profesjonaliści i influencerzy

W weekend (24-25 czerwca) na torze na Bemowie w Warszawie odbędzie się druga odsłona jednej z największych imprez motoryzacyjnych w kraju – Driftingowych Mistrzostw Polski. Oprócz rywalizacji profesjonalnych kierowców o prestiżowy tytuł najlepszego driftera, fani szybkiej jazdy i efektownych manewrów za kółkiem zobaczą w akcji influencerów i gwiazdy Internetu, startujących w wyścigach kategorii Speed Games.

Driftingowe Mistrzostwa Polski. Kiedy i gdzie się odbędą? Gdzie oglądać?

Tor na warszawskim Bemowie będzie gospodarzem Driftingowych Mistrzostw Polski przez dwa dni – 24 i 25 czerwca. W najbliższą sobotę i niedzielę przy ul. Powstańców Śląskich 127 obejrzymy 50 najlepszych drifterów w kraju. Kierowcy powalczą o tytuł w dwóch klasach wyścigowych: PRO i Semi-Pro.Na tor wyjedzie również dziewięcioro influencerów, którzy biorą udział w Driftingowych Mistrzostwach Polski w klasie Speed Games Drift. To Poczciwy Krzychu, Kickster, Fusialka, Medusa, Buczooo, Wheel With It, Kamil Szymczak, Sasha the Owner oraz Hubert Gromadzki.

Zmagania gwiazd Internetu na torze w Warszawie można obejrzeć na żywo w sobotę od godz. 17:30 i niedzielę od godz. 14:40 na kanale YouTube marki Betclic, Partnera Strategicznego DMP w sezonie 2023, a także w telewizji Eleven Sports 2, partnera medialnego mistrzostw.

Podczas Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Bemowo odbędzie się także rywalizacja w zupełnie nowej formule. Mowa o Drag Race – wyścigu dwóch samochodów w linii prostej. W premierowej odsłonie tej dyscypliny wystartuje 16 gwiazd znanych z telewizji i Internetu. Na liście startowej znaleźli się: Nikodem Rozbicki, Wojtek Gola, Sebastian Fabijański, Dawid Piątkowski, Czaro Czaruje, Kasia Szklarczyk, Suzan, Adrianna Krysian, Kinia Wiczyńska, Eli Anorue, Kasia Dziurska, Deejay Pallaside, Igor Łubkowski, Piotr Charaziński, High Bart i Franio.

Uczestnicy wyścigu Drag Race będą rywalizować w parach od soboty od godz. 18:00. Zwycięzca każdego starcia przejdzie do następnej fazy turnieju, aż do pozostanie tylko dwóch najlepszych kierowców, którzy zmierzą się w walce o Puchar Speed Games.

W pierwszej rundzie Drag Race zmierzą się m.in.: Nikodem Rozbicki z Highbartem, Sebastian Fabijański z Kasią Szklarczyk i Wojtek Gola z Czaro Czaruje. Pełne zestawienie par dostępne jest na profilach Facebook i Instagram DMP x Speed Games. Ponadto w ofercie bukmachera Betclic, Partnera Strategicznego wydarzenia, można stawiać zakłady na wszystkie wyścigi.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla fanów także szereg innych atrakcji. Widzowie będą mogli porozmawiać i wziąć autograf zarówno od profesjonalnych kierowców driftingowych, jak i gwiazd biorących udział w wyścigach klasy Speed Games, a także obejrzeć ich samochody. Taką możliwość otrzymają posiadacze specjalnego, cyfrowego tokena Speed Games Community, który dostępny jest do zakupu przez Internet.

Kolejną, atrakcją, która będzie czekać na fanów motoryzacji na Torze Bemowo, jest wystawa CAR SHOW. A na niej: prawdziwe perły motoryzacji od klasycznego Porsche 964 po nowoczesne Ferrari SF90 czy auta o mocy ponad 1000 koni mechanicznych. Łącznie to 100 pojazdów o łącznej wartości przekraczającej wartość 50 milionów złotych.– Ogromnie zależy nam na promocji driftingu w Polsce, ponieważ uważam, że jest spektakularny i wart przybliżenia go kibicom. Jest to dyscyplina, która cieszy się bardzo dużą popularnością na świecie i coraz większą w Polsce. Rozszerzyliśmy formułę wydarzenia tak, aby zapewnić liczne atrakcje wszystkim, którzy odwiedzą festiwal motoryzacji – mówi Jakub Przygoński, 5-krotny Mistrz Polski w driftingu, który po raz pierwszy występuje na imprezie w charakterze organizatora.

Driftingowe Mistrzostwa Polski potrwają do września

Rywalizacja w sezonie 2023 Driftingowych Mistrzostw Polski została podzielona na cztery etapy. Każdy z nich odbywa się w innym mieście, w innym terminie. Cykl rozpoczęła dwudniowa impreza na Torze Słomczyn koło Warszawy, a kolejne zawody odbywają się na warszawskim Bemowie (24-25.06), Kielcach (21-22.07) i Poznaniu (23-24.09). Mistrzostwa zyskały w tym roku nowego Partnera Strategicznego – markę Betclic.

– Hasło naszej marki to: „wybierz swój kurs”. Wierzymy, że największy sukces można osiągnąć idąc swoją drogą i realizując projekty nieoczywiste, budzące zainteresowanie samym pomysłem na siebie. Speed Games jest takim projektem. Drifting to niezwykle efektowna i emocjonująca dyscyplina. Cieszymy się, że jako Partner Strategiczny imprezy możemy pomóc w jej promocji. Wszystkich fanów motoryzacji zapraszamy na każde z czterech wydarzeń organizowanych w ramach mistrzostw, a tych, którzy nie będą mogli pojawić się na miejscu, do oglądania transmisji na kanale YouTube Betclic – mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic Polska. Wyścigi organizowane w ramach Driftingowych Mistrzostw Polski można obstawiać w Betclic.

Koncert Taco Hemingwaya na lotnisku Bemowo