Fizjoterapeuta podbija TikToka. Wyjaśnia, jakie błędy popełniamy na co dzień

i

Autor: fot. TikTok @fizjotherapist/Pixabay

social media

Fizjoterapeuta podbija TikToka. Wyjaśnia, jak poprawnie chodzić czy siedzieć

2024-05-22 14:14

Na TikToku można trafić na pseudospecjalistów, którzy powielają mity. Na szczęście na tej platformie w opozycji do laików, możemy trafić także na prawdziwych specjalistów. Do takich należy Artur Karapetyan, który jest fizjoterapeutą i przekazuje swoją wiedzę w social mediach.

W social mediach można trafić na naprawdę wartościowe treści. Szczególnie warto zwrócić uwagę na osoby, które przekazują swoją wiedzę odbiorcom. Do takich twórców należy "fizjotherapist", który poprzez krótkie filmiki, pokazuje, jak ważne jest dbanie o nasze ciało. Fizjoterapeuta w humorystyczny sposób pokazuje proste triki, które mogą pozytywnie wpłynąć na zdrowie, kondycję i postawę.

Jak poprawnie chodzić, aby dobrze się czuć? Musisz pamiętać o jednej rzeczy

Fizjoterapeuta w swoim filmiku podkreśla, jak bardzo ważny jest świadomy ruch. Okazuje się, że nie każdy sposób chodzenia będzie dobry dla naszego ciała. "Fizjotherapist" pokazuje, jak niewiele trzeba zrobić, aby zmienić swój chód i tym samym pozytywnie wpłynąć na naszą postawę i efektywną aktywność fizyczną.

Fizjoterapeuta podpowiada, jak dbać o aktywność fizyczną seniorów

Na TikToku fizjoterapeuta opublikował filmik, w którym wyjaśnia, jaki rodzaj ruchu jest dopasowany do potrzeb i możliwości starszych osób. Co ciekawe, nie chodzi tutaj o oszczędzanie sił za wszelką cenę, ale o wykonywanie codziennych, drobnych czynności. Artur Karapetyan podkreśla, że nie trzeba we wszystkim wyręczać seniorów, ale warto dać im przestrzeń na robienie tych rzeczy, na które im zdrowie pozwala.

Czy można niepoprawnie siedzieć? Fizjoterapeuta odpowiada w humorystycznym filmiku

Artur Karapetyan zwraca uwagę na codzienne nawyki, które pozornie są nieistotne. Jak się okazuje, wcale nie trzeba za wszelką cenę siedzieć prosto. W filmiku na TikToku fizjoterapeuta udowadnia, że nasze ciało intuicyjnie dąży do wygodnej dla nas pozycji.

Kim jest "fizjotherapist"?

Artur Karapetyan prowadzi własny gabinet we Wrocławiu, przyjmuje pacjentów zarówno stacjonarnie, jak i online. Fizjoterapeuta łączy swoje doświadczenie i wiedzę, aby pomagać pacjentom w rehabilitacji kontuzji. Ponadto fizjoterapeuta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, edukując swoich odbiorców o tym, jak powinni dbać o swoje zdrowie fizyczne.