Gigantyczna liczba zachorowań w Warszawie i na Mazowszu. Najwięcej zachorowań od początku pandemii

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Gigantyczna liczba zachorowań w Warszawie i na Mazowszu. Najwięcej zachorowań od początku pandemiiGigantyczna liczba zachorowań w Warszawie i na Mazowszu. Najwięcej zachorowań od początku pandemii

Gigantyczna liczba zachorowań na koronawirusa w Warszawie. Tak źle nie było od początku pandemii!

2021-03-18 16:11

Gigantyczna liczba nowych zachorowań na Covid-19 w stolicy. W czwartek 18.03. na całym Mazowszu odnotowano ponad 4 tys. zakażeń. Blisko połowa z nich pochodzi z Warszawy. Tak źle nie było jeszcze od początku pandemii!

Gigantyczna liczba nowych zakażeń w stolicy. W czwartek 18 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczby zachorowań na Covid-19. W samej Warszawie ostatniej doby potwierdzono 1829 nowych przypadków koronawiursa. Tak źle nie było jeszcze od początku pandemii. Różnica w porównaniu do dnia poprzedniego to ponad sto przypadków! W stolicy odnotowano też całkiem sporo zgonów. Ze względu na Covid-19 i choroby współistniejące zmarło 17 osób.

Od dłuższego czasu codziennie to Mazowsze znajduje się na szczycie listy zachorowań. W czwartek 18.03. poinformowano o 4408 zakażeniach. To - podobnie jak w samej Warszawie - największa liczba zachorowań od początku pandemii. Do tej pory rekordem były 4142 zachorowania. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w woj. mazowieckim zmarły 44 osoby, w tym 34 miały także choroby współistniejące, a pozostałe wyłącznie Covid-19.

Najwięcej zachorowań potwierdzono w województwach:

  • mazowieckim (4408),
  • śląskim (3788),
  • wielkopolskim (2493). 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Myślisz, że znasz stolice afrykańskich krajów?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Angoli jest...