GIS ostrzega przed piciem z tych szklanek

i

Autor: internet / fot. gov.pl/web/gis

GIS ostrzega! Szkodliwe substancje na świątecznych szklankach znanej sieci sklepów

2022-11-25 16:37

W próbkach szklanek z motywem bałwanka, zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu – przekazał w piątek Główny Inspektorat Sanitarny. Szklanki były sprzedawane w popularnej sieci sklepów. Sprawdźcie, czy nie macie ich w domu.

Ołów i kadm na szklankach z motywem bałwanka i mikołaja

W próbkach szklanek z motywem bałwanka, zbadanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obrzeża szklanek – przekazał w piątek Główny Inspektorat Sanitarny.

W ostrzeżeniu publicznym dotyczącym wyrobu do kontaktu z żywnością GIS podał, że chodzi o zestawy dwóch sztuk szklanek świątecznych "eloy Christmas SZKLANKA 300 ML" o numerze partii 061132 170 oraz kodzie 8 720573 443425.

Importerem produktu z Chin dla Rossmann SDP sp. z o.o. ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź jest Koopman International b.v. Distelweg 88, 1031-HH Amsterdam, Holandia.

GIS podał, że firma Rossmann wstrzymała sprzedaż kwestionowanych szklanek. Produkt został również wycofany ze sprzedaży internetowej. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą postępowanie wyjaśniające.

GIS ostrzega, że nie należy używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności.