straż miejska

i

Autor: straż miejska

wypadek

Groźne zderzenie rowerzystów na bulwarach nad Wisłą. Trafili do szpitala

2024-04-02 15:28

Strażnicy miejscy udzielili pomocy poszkodowanym w wypadku rowerowym, do którego doszło na bulwarach wiślanych w Warszawie. Rowerzyści zderzyli się tam czołowo drugiego dnia świąt. Obaj mężczyźni spędzili resztę dnia w szpitalu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło drugiego dnia świat około godziny 11 na bulwarach nad Wisłą. To wówczas pomiędzy mostem Poniatowskiego i Średnicowym strażnicy miejscy zauważyli przy drodze dla rowerów na wysokości zjazdu z Wisłostrady dwie leżące na ziemi osoby, obok nich leżały rowery.

Rowerzyści trafili do szpitala

Jeden z mężczyzn leżał na chodniku, a drugi siedział obok. Obaj byli ranni. Jak strażnicy dowiedzieli się od świadków zdarzenia, chwilę wcześniej pędzący cykliści zderzyli się czołowo. Na miejsce jechało już pogotowie, jednak jako że wśród strażników był ratownik pierwszej pomocy z odpowiednimi kwalifikacjami, to zajął się on rannymi.

Jeden z mężczyzn wymagał zabezpieczenia złamanego kciuka, opatrzenia zbitego łokcia i dezynfekcji obtarć na twarzy. Z kolei drugi mógł doznać wstrząsu mózgu, gdyż w czasie upadku uderzył się w głowę. Z tego powodu został on ułożony w pozycji bocznej bezpiecznej. Strażnicy opatrzyli mu także krwawiący noc i otarcia.

Wkrótce na miejsce przybyli ratownicy pogotowia, którzy przewieźli poszkodowanych do szpitala.

Tak ma wyglądać metroteka na Targówku. Zobacz zdjęcia

W tym moście brakuje śrubek! Kładka Trzaskowskiego do poprawy?