Metro na Bemowie prawie gotowe! Na jakim etapie są prace?

i

Autor: Michał Rawa

Jak pojedzie komunikacja po otwarciu nowych stacji metra?

2022-03-23 14:32

Mieszkańcy czterech dzielnic: Bemowa, Ursusa, Targówka i Białołęki mogą wziąć udział w organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego konsultacjach on-line dotyczących zmian w trasach linii autobusowych po otwarciu nowych stacji metra. W kwietniu odbędą się też spotkania w formie stacjonarnej.

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

"Metro na trasie wydłużonej do stacji Bemowo zapewni najsprawniejszą komunikację znacznej części Bemowa i Woli ze Śródmieściem, Pragą i Targówkiem. Jednocześnie dotychczasowe linie autobusowe pozostaną, a do stacji metra Bemowo dogodny dojazd zyskają nie tylko mieszkańcy Bemowa, ale także mieszkańcy północnego Ursusa" - informuje ZTM.

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?

"Do nowej stacji Bemowo będzie można dojechać tramwajami linii 10, 11, 26 i 28 oraz autobusami linii 149, 167, 171, 177, 523, 714, 719 i 729. Z Bemowa do Śródmieścia nadal będzie można podróżować bezpośrednimi liniami tramwajowymi 10, 20, 23, 24 i 26. Proponujemy, aby na swoich trasach pozostały autobusy linii 105, 129, 189, 523". - czytamy wśród propozycji ZTM-u. 

Miasto zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych proponowanych zmian. Rozpoczną się prezentacją projektów – spotkanie online na platformie ZOOM z transmisją na kanale Warszawskiego Transportu Publicznego na YouTube dla Bemowa i Ursusa odbyło się 22. marca o godz. 17.30, a spotkanie dla Targówka i Białołęki zaplanowano na 24. marca o godz. 17.30. Po prezentacji przewidziano czas na dyskusję (do ok. godz. 20.00) Aby wziąć w niej udział należy napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl i podać datę spotkania, w którym chce się wziąć udział. Link aktywacyjny do spotkania oraz instrukcja zostanie przesłana w mailu zwrotnym. Na kanale ZTM w serwisie YouTube będzie dostępny zapis spotkania.

Zaplanowane zostały także dyżury online w niedziele o godz. 11.00. W czasie takiego spotkania pokazana zostanie prezentacja o proponowanych korektach. Po spotkaniu także odbywa się dyskusja (aby wziąć w niej udział trzeba napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl i podać datę spotkania, link aktywacyjny zostanie przesłany w mailu zwrotnym). Oto terminy:

  • na temat propozycji zmian w lewobrzeżnej Warszawie – 10 kwietnia o godz. 11.00
  • na temat propozycji zmian w prawobrzeżnej Warszawie – 24 kwietnia o godz. 11.00

Podczas spotkań online będzie możliwość zabrania głos w dyskusji z fonią i wizją lub jedynie przysłuchiwać się rozmowie. Wcześniej warto sprawdzić działanie platformy ZOOM. Można to zrobić na tej stronie: https://zoom.us/test.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!