Zdjęcie poglądowe

i

Autor: jarmoluk/pixabay.com

Jak zrobić własną animację? Czy aktorzy faktycznie krwawią? Przed nami Kulturaki!

2021-11-04 19:59

To już czwarta edycja rodzinnego festiwalu w Białołęckim Ośrodku Kultury. Tym razem tematem przewodnim będzie świat filmu. Organizatorzy już w ten weekend zapraszają najmłodszych i ich rodziców. W programie znalazły się zarówno warsztaty, jak i pokazy filmowe.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Kulturaki, kamera, akcja!

Tegoroczna edycja Festiwalu Kulturaki odsłoni przed młodymi białołęczanami wiele tajemnic świata kina. Jak stworzyć własny film animowany z ulubioną zabawką? Czy aktorzy faktycznie krwawią? Jak posługiwać się kamerą, aby nagrać dobre ujęcie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy warsztatów. - Czekają nas warsztaty kostiumograficzne, charakteryzatorskie czy też aktorskie. Również storytellingowe... - wymienia Magdalena Olbryś-Paczkowska z Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Atrakcje dla najmłodszych

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dla tych nieco młodszych (5+) organizatorzy przygotowali seanse filmowe.- Widzowie spotkają się między innymi z rezolutną, dobrze znaną 5-latką Basią, poznają też Binti, która chce zostać vlogerką, albo z Lassem i Maią ścigać będą rabusia pociągów! - opisuje Magdalena Olbryś-Paczkowska.

Filmy na festiwal dostarczyły Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, patron Festiwalu.

Warto pamiętać o tym, że weekendowy festiwal odbywa się w dwóch różnych miejscach

  • Sobota, 6 listopada 2021 godz. 11-18, Głębocka 66
  • Niedziela, 7 listopada 2021 godz. 11-17, van Gogha 1

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny. Na poszczególne grupy warsztatowe należy zapisać się mailowo lub telefonicznie w Kasach BOK. Na seanse obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w Kasach BOK.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?