Warszawa

i

Autor: Canva

Z kraju

Jakie miasta w Polsce są najlepsze do życia? Wyniki rankingu zaskakują

2024-04-02 14:38

Business Insider sporządził ranking 16 miast wojewódzkich, aby sprawdzić, w której miejscowości najlepiej zamieszkać. Portal wziął pod uwagę sześć aspektów, mających wpływ na jakość życia w danym mieście. Na którym miejscu znalazła się Warszawa?

Business Insider opublikował ranking najlepszych miast do życia w Polsce. W swoim zestawieniu portal wziął pod uwagę sześć aspektów, które mają wpływ na komfort mieszkania i jakość w życiu w danym mieście: bezrobocie, wynagrodzenia, dostępność mieszkań i opieki lekarskiej, przestępczość oraz jakość powietrza. W rankingu uwzględniono 16 miast wojewódzkich.

Najlepsze miasta do życia w Polsce - które wygrywa?

Miasta, które znalazły się na podium, otrzymały w zestawieniu najmniej punktów. Pozycja w rankingu spadała razem ze wzrostem ich liczby. Na pierwszym miejscu uplasował się Olsztyn. Na podium kolejno znalazły się Lublin i ex aequo: Poznań i Gdańsk.

Warszawa zajęła 7. miejsce, a tuż za nią znalazły się Opole i Rzeszów. Z rankingu Business Insider wynika, że stolica województwa podlaskiego wypada najgorzej w porównaniu do pozostałych miast wojewódzkich.

Tak wyglądają pełne wyniki zestawienia:

1. Olsztyn

2. Lublin

3. ex aequo: Poznań i Gdańsk

5. Katowice

6. Bydgoszcz

7. Warszawa

8. Opole

9. Rzeszów

10. Szczecin

11. ex aequo: Wrocław, Gorzów Wielkopolski

13. Łódź

14. Kraków

15. Kielce

16. Białystok

Nieoczywiste parki na warszawskim Mokotowie - zobacz zdjęcia:

Niesamowita akcja pracowników ZOO w Poznaniu