Jego auto było mobilnym magazynem narkotyków. Policjanci znaleźli prawie 24 kg zakazanych środków

2022-09-30 15:24

Dwudziestoletni mieszkaniec Pragi-Północ został zatrzymany przez policję ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową. Młody mężczyzna przechowywał w swoim aucie i mieszkaniu prawie 24 kilogramy środków odurzających.

Mundurowi uzyskali informację o mieszkańcu Pragi-Północ, którego podejrzewano o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. Funkcjonariuszom udało się ustalić jego tożsamość. Podejrzanym okazał się o 20-latek z dzielnicy. Policjanci dowiedzieli się też, gdzie najczęściej przebywa młody mężczyzna i jakimi pojazdami się porusza. Rozpoczęli obserwację bloku, w którym mieszkał. W końcu zauważyli, jak 20-latek podjeżdża pod budynek i przesiada się do innego auta zaparkowanego nieopodal. Wówczas mundurowi przystąpili do zatrzymania. Podejrzenia okazały się słuszne. W pojeździe znaleźli kilka kilogramów narkotyków. Były to marihuana, kokaina, heroina, amfetamina, klefedron i Alfa PVP.

Narkowy magazyn w aucie i zakazane substancje w mieszkaniu

Te same substancje, które odkryto w aucie, policjanci znaleźli również w mieszkaniu 20-latka. Zabezpieczono tam 14 kilogramów narkotyków. W sumie podczas akcji ujawniono 24 kilogramów substancji psychoaktywnych, z których można przygotować ponad 47 tysięcy porcji. Ponadto podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do porcjowania środków: wagi, szkła powiększające, tacki, folię do zgrzewarki, torebki foliowe i zgrzewarkę. Prawdopodobnie więc mężczyzna nie tylko posiadał narkotyki, ale też handlował nimi.

Grozi mu 10 lat więzienia

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Praga Północ 20-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i przygotowywania do wprowadzenia ich do obrotu. Może za to trafić na 10 lat do więzienia. Oskarżony trafił do aresztu na trzy miesiące. Poniżej wideo z akcji zatrzymania.

Zrobił z samochodu mobilny magazyn. Policjanci znaleźli łącznie 24 kg narkotyków

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!