Z Warszawy

Katolicy walczą z restauracją w Warszawie. Zapowiadają różaniec "w intencji zamknięcia"

2024-05-30 14:44

Grupa katolików niezmiennie walczy z warszawską restauracją Madonna, nazywaną przez nich "bluźnierczą". Wierni zapowiedzieli, że będą wspólnie odmawiać pod lokalem różaniec w intencji jego zamknięcia. Wypisali również listę punktów, które ich zdaniem przemawiają za likwidacją knajpy.

Kontrowersyjna restauracja Madonna w Warszawie

Już od chwili otwarcia restauracja Madonna, znajdująca się przy placu Konstytucji w Warszawie, wywołuje spore emocje. Oburzeni jej wystrojem są przede wszystkim katolicy. Wszystko to przez wykorzystanie religijnych symboli w nietypowy sposób. Na ścianach lokalu nie brakuje chociażby obrazów świętych postaci, których wizerunki zastąpiono twarzami gwiazd popkultury.

Zobacz także: Odwiedziliśmy restaurację Madonna w Warszawie! Tak wygląda w środku

Katolicy będą modlić się o zamknięcie knajpy w Warszawie

W przeszłości pod Madonną zbierały się już grupy katolików, które wspólnie się modliły. W piątek, 31 czerwca o godz. 18:00 w okolicach lokalu odbędzie się natomiast wydarzenie nazwane przez organizatorów "różańcem w intencji zamknięcia bluźnierczej restauracji".

Udział poprzez Facebooka zapowiedziało ok. 30 osób, kolejne 140 jest nim zainteresowanych. - Aby zmniejszyć ilość prowokacji i zaczepek, staniemy po drugiej stronie ulicy, na rogu ul. Waryńskiego i pl. Konstytucji - zapowiedzieli organizatorzy.

W szczegółach wydarzenia w mediach społecznościowych wypisali również siedem powodów, które mają ich zdaniem przemawiać za zamknięciem lokalu. - Figura Matki Bożej wśród wulgarnych neonów zaprasza na drinki, na butelkach z alkoholem wiszą różańce, na każdym stoliku są plastikowe figury Matki Bożej, do której jest przyczepiony kod QR z menu, bluźniercze obrazy przedstawiają Matkę Bożą palącą papierosy, sprofanowano również wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa, w restauracji umieszczony jest konfesjonał, w którym można zrobić sobie zdjęcia, pojawiają się tam również odniesienia do szatana - czytamy.

Dantejskie sceny przed restauracją Madonna.Tłum odmawiał różaniec, kobieta leżała krzyżem