Kilogram mefedronu i pół kilograma marihuany w mieszkaniu 40-latka. Mężczyzna został zatrzymany

2022-09-22 8:05

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków - poinformowała rzeczniczka wolskiej policji nadkom. Marta Sulowska. Śledczy znaleźli u niego kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy.

Znaczne ilości narkotyków w mieszkaniu poszukiwanego

Nadkomisarz Marta Sulowska przekazała, że policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy ustalili, że w jednym z lokali na warszawskiej Białołęce może być przechowywana znaczna ilość narkotyków. "Operacyjni wiedzieli również, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ w Warszawie w celu odbycia kary więzienia w wymiarze 212 dni" - zaznaczyła policjantka.

Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali tego mężczyznę. "Podczas przeszukania operacyjni znaleźli w szafce kuchennej, pokoju oraz łazience zabronione substancje. Zabezpieczono ponad kilogram mefedronu, ponad pół kilograma marihuany i kilkadziesiąt porcji amfetaminy" - podkreśliła.

Mężczyzna miał już na sumieniu przestępstwa narkotykowe

"40-latek został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on już notowany za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" - podała. Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości mefedronu, ziela konopi innych niż włókniste oraz amfetaminy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane mu czyny może mu grozić do 10 lat więzienia.

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"