Rondo Daszyńskiego w Warszawie. Widok od zachodu, wzdłuż ulicy Prostej. Z lewej budynek Generation Park, z prawej Warsaw Unit, z prawej w tle Varso.

i

Autor: Emptywords

inwestycje

Kolejna rewolucja w centrum Warszawy. Tramwaje Warszawskie przebudują rondo Daszyńskiego

2024-03-14 15:51

Tramwaje Warszawskie zapowiedziały kolejny duży remont w centrum Warszawy. Urząd ogłosił przetarg na projekt przebudowy torów na rondzie Daszyńskiego. Tramwaje będą mogły skręcać w jeszcze jednym kierunku. Przebudowa zaplanowana jest do 2030 roku.

Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na kolejną metamorfozę w centrum Warszawy. Urząd szuka wykonawcy, który przygotuje dokumentację niezbędną do przebudowy ronda Daszyńskiego. Głównym celem prac ma być przystosowanie tego miejsca tak, by tramwaje mogły skręcać tam w trzech kierunkach, co obecnie nie jest możliwe.

Zmiany w centrum Warszawy. Rondo Daszyńskiego do przebudowy

Dodatkowo urząd planuje zwiększenie liczby torów na ulicy Towarowej, by tramwaje skręcające w kierunku Prostej oraz Kasprzaka miały swoje własne oddzielne tory do skrętu. Ponadto na skrzyżowaniu na ulicy Towarowej mają pojawić się nowe przystanki oraz zielone tory. Wykonawca projektu stanie również przed zadaniem przystosowania ruchu drogowego do planowanych zmian. Będzie musiał zaprojektować nową sygnalizację świetlną oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Jak zapowiada urząd, otwarcie przetargu na oferty odbędzie się 25 marca 2024 rok. Wybrany wykonawca będzie miał 101 tygodni na sporządzenie pełnej dokumentacji oraz jej uzgodnienie. Sama przebudowa ma nastąpić do 2030 roku, jednak jej termin jest uzależniony od innych inwestycji. Przede wszystkim od przebudowy linii średnicowej, która jest zaplanowana na najbliższe lata. Jak podkreślają Tramwaje Warszawskie, do czasu faktycznej modernizacji ronda będą tam prowadzone prace remontowe.

Rondo Dmowskiego zostanie zlikwidowane razem z przejściem podziemnym! Warszawscy urzędnicy podjęli decyzję

Zamkną rondo de Gaulle'a. Wielkie remonty w centrum Warszawy