Kolejne problemy na Południowej Obwodnicy Warszawy! Kiedy zostanie oddana do użytku?

i

Autor: Pixabay Kolejne problemy na Południowej Obwodnicy Warszawy! Kiedy zostanie oddana do użytku?

Kolejne problemy na Południowej Obwodnicy Warszawy! Kiedy zostanie oddana do użytku?

2021-10-06 18:39

Kolejne utrudnienia na drodze do oddania Południowej Obwodnicy Warszawy. Tym razem zastrzeżenia zgłaszają strażacy. To w związku z próbami pożarowymi, które przeprowadzono w tunelu. Choć większość elementów zadziała, tak jak powinna, to zdarzyły się jednak pewnie uchybienia. Te uniemożliwiają wydanie pozytywnej opinii.

Problemy z Południową Obwodnicą Warszawy

Kolejne problemy w oddaniu do użytku Południowej Obwodnicy Warszawy! Tym razem wykryto nieprawidłowości podczas testów przeciwpożarowych. Jak mówi Michał Konopka z warszawskiej straży pożarnej - w czasie próby zadymienia wentylacja nie zadziałała tak, jak powinna.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

- Były uwagi specjalistów z ramienia straży pożarnej, co do samego działania systemu oddymiania. Zostały wydane uwagi i teraz trwa doprecyzowanie poprawności działania tego systemu, ewentualne korekty, modyfikacje i będzie ponowne zgłoszenie do odbioru - tłumaczy Michał Konopka.

Quiz z geografii dla prawdziwych podróżników!

Pytanie 1 z 15
Czy obywatele Polski mogą odwiedzić wszystkie sąsiednie kraje bez paszportu?

GDDKiA uspokaja

Rzeczniczka mazowieckiej GDDKiA Małgorzata Tarnowska zapewnia, że poprawki zostaną wprowadzone tak szybko, jak to możliwe.

- Tunel może zostać udostępniony kierowcom, kiedy obiekt przejdzie pozytywnie wszystkie odbiory, a także uzyskamy decyzję pozwolenia na użytkowanie wydaną przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Uzyskanie tej decyzji jest uzależnione od wielu instytucji, które biorą udział w całym procesie odbiorowym - mówi Małgorzata Tarnowska.

GDDKiA utrzymuje, że tunel powinien zostać oddany do użytku jesienią.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!