Lekarz

i

Autor: Canva.com

Koronawirus w Polsce - objawy, leczenie, maseczki, zalecenia. Jak sobie radzić w dużym mieście?

2020-03-05 11:40

Koronawirus w Polsce jeszcze nie zaatakował, jednak mieszkańcy stolicy i innych dużych miast powinni być ciągle czujni. W internecie wciąż sprawdzamy podstawowe sposoby zdiagnozowania choroby, chcemy wiedzieć, jak wygląda leczenie i jakie są zalecenia lekarzy. Specjalnie dla was zebraliśmy wszystko w jednym miejscu! Jak opanować panikę w Warszawie?

Koronawirus w Polsce - objawy, leczenie, maseczki, zalecenia. Jak sobie radzić w dużym mieście? Warszawę, podobnie jak inne wielkie miasta ogarnęła prawdziwa panika. Każdy z nas przez chwilę zastanawiał się nad tym, jak rozpoznać wirusa, a niektóre ze szkół wydały specjalne obostrzenia. W aptekach brakuje już maseczek, a te, które dostępne są online, osiągają kosmiczne ceny. Nie każdy jednak wie, ile czasu chroni nas maseczka przed wirusami, czy jakie są objawy koronawirusa. Niektórzy unikają również zupełnie niepotrzebnie miejsc takich jak ZOO, metro, tramwaje, a nawet sklepy! Czy rękawiczki jednorazowe pomogą nam się ochronić? Jak wyglądają objawy choroby? Co wiemy o jej leczeniu?

Koronawirus w Polsce - objawy

Pierwsze objawy wirusa to podwyższona temperatura, ogólne osłabienie organizmu, problemy żołądkowe, kaszel i duszności. Koronawirusy to grupa wirusów wywołujących infekcje układu oddechowego. Nie należy jednak wpadać w panikę, bo mogą to być równie dobrze objawy zwykłego zapalenia gardła. Jeśli mamy jednak podejrzenie, że dzieje się z nami coś złego, należy szybko skonsultować się z lekarzem. Niektóre szkoły i firmy wydały zalecenia, żeby osoby, które przebywały w czasie ferii we Włoszech pozostały przez dwa tygodnie w domu Tyle trwa okres wylęgania się wirusa.

Sonda
Czy Płock jest dobrze przygotowany na ochronę przed koronawirusem?

Koronawirus w Polsce - leczenie, testy. Ile trwa kwarantanna?

Koronawirus z Chin (COVID-19) dotarł już do Europy więc musimy przygotować się, że dotknie on również nasz kraj. Okres kwarantanny trwa dwa tygodnie. W razie wystąpienia objawów pomoże nam lekarz pierwszego kontaktu. Kwarantanny nie muszą przechodzić psy i koty. Nie ma dowodów, że są one nosicielami wirusa. Leczenie koronawirusa odbywa się w szpitalu zakaźnym.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury

Koronawirus w Polsce - maseczki, rękawiczki. Ile kosztują? Gdzie kupić maseczkę chirurgiczną?

Chociaż apteki sieją pustkami, to maseczki ciągle dostępna są online. Możemy je kupić w wygórowanej cenie - około 10zł za sztukę. Taka maseczka chroni nas około 2 godzin. Warto również pomyśleć o rękawiczkach jednorazowych. Dzięki temu utrzymamy higienę rąk.