autobus

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE WARSZAWA

Z Warszawy

Która linia autobusowa w Warszawie jest najkrótsza? Konkurencja jest naprawdę spora

2024-07-15 7:24

Po Warszawie jeżdżą dziesiątki linii autobusowych. Wskazanie najkrótszej z nich okazuje się naprawdę trudne. Kilka walczy bowiem o to miano, w zależności od wybranego wariantu trasy. Sprawdźcie, które z nich bez wątpienia znajdują swoje miejsce w tym rankingu.

Najkrótsza linia autobusowa w Warszawie

Najkrótsze linie autobusowe w Warszawie przejeżdżają na swoich trasach od ok. 2 do ok. 3 km. Wskazanie tej, która wygrywa w zestawieniu, jest trudne m.in. ze względu na różne warianty przejazdów oraz prowadzone w mieście remonty, powodujące objazdy. W zestawieniu skupimy się więc na czterech z nich.

Pierwsza - 379 - kursuje rzadko i jedynie w dni nauki szkolnej. Jej głównym celem jest bowiem dowiezienie uczniów z Miasteczka Wilanów do szkoły, znajdującej się w pobliżu wilanowskiej pętli. Na jej trasie (Sarmacka 02 - Wilanów 08) znajduje się siedem przystanków, które pokonuje w dziewięć minut.

Kolejna, czyli 308 również nie kursuje w szkolne wakacje. Ma łącznie osiem przystanków, w tym dwa na żądanie. Trasę (os. Nowy Mokotów 03 - Metro Wierzbno 05) przejechać można w siedem minut.

Linia 221 wyjeżdża na ulice codziennie poza większymi świętami. Na jej trasie [pl.Niemena 02 - Dw.Gdański (Rydygiera) 01] znajduje się dziewięć przystanków (cztery na żądanie), które autobusy przemierzają w osiem minut.

Ostatnia w naszym zestawieniu linia 900 jest linią specjalną, która kursuje na dwóch wariantach trasy. Pierwsza z nich ma sześć przystanków (Chlubna 01 - Winnica 06; dwa przystanki na żądanie) realizowanych w osiem minut, druga - również sześć (Chlubna 01 - Dąbrówka Wiślana 02; trzy przystanki na żądanie) przemierzanych w tym samym czasie.

Zobacz także: Najdłuższa linia autobusowa w Warszawie. Rekordowe przejazdy to prawie 40 km

Budowa tramwaju na Rakowieckiej - zobacz zdjęcia:

Tu bedzie nocować 150 tramwajów! Wypasona noclegownia w Warszawie