truskawki

i

Autor: Unsplash

Porady

Kupując truskawki, zwracam uwagę na jeden szczegół. Jest kluczowy

2024-05-15 16:38

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, na straganach i w sklepach pojawiły się pierwsze truskawki. Choć kraj ich pochodzenia powinien zostać oznaczony, nie zawsze łatwo jest uzyskać tę informację. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę na ważny szczegół i nie dać się oszukać.

Wielu klientom, udającym się do marketów i na bazary, zależy na wyborze polskich produktów. Teoretycznie uzyskanie jasnej informacji o pochodzeniu owoców i warzyw powinno być łatwe. Zdarza się jednak, że oznaczenia brakuje lub jest po prostu nieprawdziwe. Warto więc wiedzieć, jak samemu je rozpoznać.

Jak rozpoznać polskie truskawki?

Tegoroczny sezon na truskawki rusza dość nieśmiało. Owoce można już oczywiście znaleźć w supermarketach, a przy ulicach i na parkingach pojawia się coraz więcej stoisk prywatnych przedsiębiorców. Póki co większość produktów nie pochodzi z Polski, jednak wkrótce sytuacja powinna się zmienić. Jak wówczas upewnić się, że rzeczywiście mamy do czynienia z polskimi owocami?

Truskawki z Polski są zazwyczaj nieco droższe od pozostałych. Poza tym ich pochodzenie może przede wszystkim sugerować... szypułka. Ta u polskich owoców będzie zdrowsza i intensywnie zielona - nie musiała bowiem przebyć długiej drogi, zajmującej sporo czasu. Zwiędnięte, zapadłe szypułki powinny dać nam do myślenia.

Różnić może się także kolor owocu. Zagraniczne truskawki są często jaśniejsze u góry, gdyż zebrano je jeszcze przed osiągnięciem pełnej dojrzałości (również ze względu na czekającą je podróż). Polskie owoce powinien też charakteryzować mocniejszy, świeży zapach. Ich kształt nie będzie idealny - mogą być nieco mniejsze, jednak smak zdecydowanie to wynagrodzi.

Galerie i centra handlowe w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Dni Truskawki w Korycinie. Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata