Stadion Legii Warszawa

i

Autor: Ilona Saratovkina Stadion Legii Warszawa

Legia Warszawa podpisała wyjątkowy kontrakt - PIERWSZA TAKA UMOWA W EUROPIE

2022-02-09 13:26

Legia Warszawa jest pierwszym europejskim klubem piłkarskim, który zdecydował się na nawiązanie takiej współpracy. Podpisanie tego kontraktu otwiera nowe możliwości zarówno dla Legii, jak i dla kibiców Wojskowych. O co chodzi? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Legia Warszawa niedawno wróciła do rozgrywek Ekstraklasy. Po miesiącu przerwy, w trakcie którego drużyna przygotowywała się do rundy wiosennej i walki o Puchar Polski, piłkarze zdają się mieć większą wiarę w swoje możliwości. Udowodnili to wygrywając z Zagłębiem Lubin wynikiem 1-3 i gromiąc 4-0 GKS Bełchatów w meczu sparingowym. Kibice znów cieszą się więc poziomem gry godnym Mistrzów Polski, a już niedługo będą też mogli dosłownie kolekcjonować najważniejsze momenty z historii klubu. Wszystko to dzięki podpisanemu właśnie kontraktowi z agencją NFT Capital Block. Legia Warszawa jest pierwszym klubem w Europie, który podejmuje taką współpracę. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Wielkie burzenie trasy Łazienkowskiej

Co Legii Warszawa zapewni Capital Block?

NFT to unikatowy cyfrowy składnik aktywów, reprezentujący przedmioty materialne i niematerialne, jak wirtualne nieruchomości, dzieła sztuki, virale itp. W poruszaniu się w tej przestrzeni klubom sportowym, markom, domom produkcyjnym, artystom, celebrytom i artystom pomaga agencja Capital Block. Jak czytamy na stronie Legii Warszawa, Capital Block to jedyna dedykowana agencja Sports and Entertainment NFT skupiająca się na klubach sportowych i drużynach.

Firma Capital Block została też sponsorem klubu. Dyrektor komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza powiedział:

CEO Capital Block Tim Mangnall dodał zaś:

Legia Warszawa została pierwszym europejskim klubem piłkarskim, który posiada oficjalną agencję NFT. W ramach tej współpracy możliwe będzie edukowanie kibiców, nawiązywanie kontaktów oraz budowanie społeczności. Capital Block opracuje dla Legii Warszawa tzw. dropy, które umożliwią kibicom posiadanie, kolekcjonowanie i sprzedawanie ważnych momentów w historii klubu. Zakres odpowiedzialności Capital Block został określony na stronie klubu. To:

  • Identyfikowanie, tworzenie i budowanie przejrzystej strategii NFT 
  • Identyfikowanie zasobów, które można wykorzystać jako NFT w nowych projektach
  • Rozbudowanie społeczności NFT Legii Warszawa 
  • Edukację kibiców w obszarze NFT 
  • Wprowadzenie NFT dla kibiców Legii Warszawa  
  • Doradzanie w zakresie platform NFT Ii marketplace

Wierzymy, że współpraca z Capital Block umożliwi nam uwolnić potencjał najpopularniejszej marki sportowej w tej części Europy. Dla nas jest to kolejny pionierski krok w rozwoju obszaru komercyjnego klubu. Jako Legia chcemy angażować się w nowe gałęzie nowoczesnego biznesu.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością rozpoczęcia współpracy z Legią Warszawa. To przełomowy moment w europejskiej piłce - Legia to pierwszy i aktualnie jedyny europejski klub z oficjalną agencją NFT. Mam nadzieję, że kibice będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do ukochanego klubu. Legia dostrzegła potrzebę długoterminowej, dobrze zorganizowanej strategii NFT, dzięki której będzie miała możliwość zbudowania zaangażowanej społeczności pasjonatów piłki nożnej. NFT ma potencjał aby stać się najpotężniejszym narzędziem, które angażuje fanów danego klubu.

Źródło: legia.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!