Aleksandar Vukovic

i

Autor: PAP / Maciej Kulczyński Aleksandar Vukovic

Legia Warszawa - kto będzie trenerem w nowym sezonie? Opcje są dwie

2022-02-07 11:54

W grudniu prowadzenie Legionistów przejął Aleksandar Vuković. Jego zadanie to wyciągnięcie klubu z kryzysu. Co po tym? Władze Wojskowych rozważają dwie możliwości. Sprawdźcie najświeższe ustalenia w kwestii trenera Legii Warszawa w nowym sezonie.

Legia Warszawa zaczęła rundę wiosenna z przytupem! Rozgrywany 4. lutego mecz z Zagłębiem Lubin wygrała wynikiem 1-3. Dwa dni później Wojskowi mierzyli się w sparingu z GKS Bełchatów. Warszawska drużyna nie miała litości dla Bełchatowian - rozgromiła ich 4-0. To dobra zapowiedź na resztę sezonu. Legioniści będą się starali zatrzeć fatalne wrażenie po jesiennych rozgrywkach (zimowali w strefie spadkowej) i walczyć o Puchar Polski. Wszystko to pod wodzą Aleksandara Vukovića. Trener objął drużynę po Marku Gołębiewskim, który na stanowisku był tylko dwa miesiące. Głównym zadaniem "Vuko" jest wyciągnięcie drużyny z kryzysu. Jak widać idzie mu to dobrze. Co jednak po końcu sezonu? Władze Legii rozważają dwie opcje. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Śmierć nastolatka na treningu

Legia rezygnuje z Papszuna

Gdy Vuković obejmował drużynę, dyrektorem sportowym był jeszcze Radosław Kucharski. Wówczas plany co do trenera wyglądały następująco: Vuković będzie trenował Legię do wygaśnięcia kontraktu, czyli do końca sezonu. Po nim piłkarzami miałby się zająć Marek Papszun, obecnie trener Rakowa Częstochowy. Sytuacja zmieniła się jednak po tym, gdy Kucharski stracił posadę, a zastąpił go Jacek Zieliński, który dobrze dogaduje się z Vukovićem i ma własną wizję klubu.

W nowym sezonie trenerem Vuković lub inny selekcjoner

Przed meczem z Zagłębiem Zieliński udzielił wywiadu w jednej ze stacji. Dyrektor sportowy nie wykluczył, że na stanowisku trenera może pozostać Vuković (można zakładać, że będzie to zależało od wyników). Nazwiska drugiego kandydata Zieliński nie podał. Zasugerował jednak, że może nim być Kosta Runjaić, obecny szkoleniowiec Pogoni Szczecin. Jego kontrakt z Pogonią wygasa z końcem czerwca.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!