Mahir Emreli

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Mahir Emreli

Liga Europy - Legia Warszawa wciąż w korzystnej sytuacji w grupie C

2021-11-05 9:57

W czwartek, 4 listopada, Legia Warszawa została na własnym stadionie rozgromiona przez SSC Napoli. Włoski klub zwyciężył wynikiem 4-1. To druga przegrana warszawiaków przeciwko temu rywalowi w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Mimo to sytuacja stołecznego klubu wciąż jest korzystna. Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Legia Warszawa w Lidze Europy stoczyła już cztery starcia. Ostatnie odbyło się w czwartek, 4. listopada, na Stadionie Wojska Polskiego przy Łazienkowskiej 3. Był to mecz przeciwko SSC Napoli. Kibice liczyli na odegranie się za wcześniejszą porażkę - 21. października włoski klub pokonał Wojskowych 3-0. Niestety i tym razem Legioniści ulegli. Choć w pierwszej połowie zdobyli bramkę, później nie zdołali już powstrzymać piłkarz Napoli. Ostatecznie podopieczni Marka Gołębiewskiego zostali pokonani 4-1. Tym samym Legia straciła pozycję lidera grupy C Ligi Europy. Na pierwsze miejsce, z 7. punktami, wskoczyło właśnie Napoli. Sytuacja stołecznego klubu wciąż jest jednak dość dobra. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Miód - jakie są jego rodzaje? Właściwości miodów

Legia Warszawa w grupie C - korzystny dla Wojskowych był wynik innego meczu

Mimo dwóch ostatnich przegranych, Legia Warszawa wciąż jest w dobrej sytuacji i w grupie C zajmuje drugie miejsce. To dzięki zaliczce punktów z poprzednich zwycięstw. Klub ze stolicy najpierw pokonał na wyjeździe Spartak Moskwa, a potem u siebie Leicester City. To dało Wojskowym 6 punktów. Dla sytuacji po 4. kolejce kluczowe znaczenie miał jednak mecz Spartak Moskwa - Leicester City, w którym padł remis 1-1. Tabela grupy C wygląda więc następująco:

  • Napoli - rozegrane mecze: 4. Bilans bramek: 11-6. Punkty: 7.
  • Legia Warszawa - rozegrane mecze: 4. Bilans bramek: 3-7. Punkty: 6.
  • Leicester City - rozegrane mecze: 5. Bilans bramek: 7-7. Punkty: 5.
  • Spartak Moskwa - rozegrane mecze: 4. Bilans bramek: 7-8. Punkty: 4.

Klub może pozostać w LE - scenariusze dla Legii Warszawa

Zacznijmy od przypomnienia zasad obowiązujących w Lidze Europy. Zwycięzca grupy awansuje do 1/8 finału rozgrywek. Drugi klub trafia do play-offów z trzecim zespołem z grupy Ligi Mistrzów. Trzecia drużyna w grupie LE spada do Ligi Konferencji Europy. Zespół na ostatnim miejscu żegna się z europejskimi pucharami.

Jakie scenariusze pozwoliłyby Legii Warszawa pozostać w Lidze Europy? Rzecz jasna najlepiej byłoby wygrać dwa ostatnie starcia - ze Spartakiem i Leicesterem. Wówczas Legia mogłaby liczyć na utrzymanie 2. lub ponowne wejście na 1. miejsce w grupie - zależnie od tego, jak spisywałoby się Napoli.

2. lub 1. miejsce Legioniści mogliby też mieć w przypadku zwycięstwa i remisu w dwóch ostatnich meczach. Tu też wielkie znaczenie miałaby postawa Napoili. Przykładowo - zwycięstwo i remis Legii dałoby Warszawiakom pierwsze miejsce w przypadku dwóch kolejnych przegranych Napoli.

A co w przypadku dwóch remisów? Wówczas Legia miałaby szansę na utrzymanie 2. miejsca. Na 1. byłoby Napoli, lub Leicester, gdyby pokonał włoski klub. Rzecz jasna nie można wykluczyć też sytuacji, w której Legia Warszawa spada na ostatnie miejsce tabeli, ale póki co bądźmy dobrej myśli. Wszystko rozstrzygnie się wkrótce. Przed piłkarzami Gołębiewskiego jeszcze dwa mecze fazy grupowej LE: 25.11 z Leicesterem i 9.12 ze Spartakiem Moskwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!