Lindsay Rose

i

Autor: YouTube Legia Warszawa www.youtube.com/channel/UC1uq_GHtFPL6MrJZBU4LnsQ Lindsay Rose

LINDSAY ROSE - kim jest piłkarz Legii?

2021-07-02 10:11

Na początku lipca do Legii Warszawa dołączył utalentowany środkowy obrońca! Lindsay Rose podpisał z Wojskowymi kontrakt obowiązujący do 2024 roku. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat piłkarza, który przez najbliższe lata będzie grał w koszulce z (L) na piersi.

Lindsay Rose - kim jest piłkarz Legii? Wielu kibiców Wojskowych może sobie zadawać takie pytanie. Maurytyjski piłkarz dołączył do klubu z Łazienkowskiej 3. na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. Do drużyny trafił w ramach wzmocnień składu przed sezonem 2021/2022. Po wywalczeniu Mistrzostwa Polski w piłkarskiej Ekstraklasie, Legia Warszwa stanęła przed wyzwaniem przebudowania składu. Z szeregów Wojskowych odeszło kilku ważnych zawodników, a władze klubu musiały znaleźć dla nich godnych zastępców. Lindsay Rose bez wątpienia jest odpowiednim wsparciem! Środkowy obrońca charakteryzuje się bowiem wielką walecznością i poświęceniem na boisku. Co jeszcze o nim wiadomo? Najważniejsze informacje na temat Lindsaya Rose znajdziecie w dalszej części artykułu.

Pościg za piratem drogowym

Lindsay Rose na boisku - zobaczcie, jak gra!

Najważniejsze jest oczywiście to, jak Lindsay Rose radzi sobie na boisku. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć zdolności obrońcy z Legii Warszawa.

Lindsay Rose - wiek, wzrost, pozycja

Lindsay Rose urodził się 8 lutego 1992 roku. W chwili dołączenia do Legii Warszawa miał więc 29 lat. Ma 184 cm wzrostu, jest prawonożny i występuje zazwyczaj jako środkowy obrońca.

Lindsay Rose - gdzie grał?

Przed Legią Warszawa Lindsay Rose występował w Aris FC - greckim klubie z siedzibą w Salonikach. Z tą drużyną wywalczył w sezonie 2020/2021 trzecie miejsce w tamtejszej najwyższej lidze. Wcześniej występował w klubach francuskich: Stade Lavallois, Valenciennes FC, Olympique Lyon i FC Lorient. Rose grał też w reprezentacji Francji (od U-18 do U-21), a od 2018 jest reprezentantem rodzinnego Mauritiusu. Kontrakt z Legią Warszawa obowiązuje go do 30 czerwca 2024 roku. Do klubu dołączył 1 lipca 2021 roku.