Mała papuga ,,wprowadziła się do mieszkania na Targówku! Ta historia jest urocza!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Mała papuga ,,wprowadziła się" do mieszkania na Targówku! Ta historia jest urocza!

2021-05-26 13:29

Mieszkaniec Targówka w poniedziałek usłyszał dziwny krzyk dobiegający z balkonu. Poszedł sprawdzić, co się dzieje. Gdy otworzył drzwi, zobaczył zieloną papużkę, siedzącą na balkonie. Zaskoczony mieszkaniec Targówka wezwał fachową pomoc z Ekopatrolu straży miejskiej. "Nietypowy gość nie miał zamiaru uciekać – wręcz garnął się do gospodarza balkonu, popiskując ze szczęścia" – opisali zdarzenie stołeczni strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce byli bardzo zaskoczeni zachowaniem papużki, która bardzo się nimi zainteresowała i na każdym kroku okazywała im sympatię.

"Prawdopodobnie uciekła innemu właścicielowi i stąd takie zachowanie w stosunku do ludzi" – powiedział Jerzy Jabraszko ze Straży Miejskiej.

Ptak trafił do kontenera i został przewieziony do "Ptasiego Azylu" w warszawskim ZOO. "Na szczęście konura czarnogłowa miała na nóżce obrączkę. Może dzięki temu uda się ustalić jej właściciela" – wyjaśnił Jerzy Jabraszko. Konura czarnogłowa to średniej wielkości papuga, która zamieszkuje tereny Boliwii, północnej Argentyny, Paragwaju oraz Ameryki Północnej. Cechuje się zielonym ubarwieniem za wyjątkiem charakterystycznej czarnej głowy i niebieskiego ogona. Samiec i samica mają podobne ubarwienie. Konury czarnogłowe to bardzo inteligentne ptaki, które szybko się uczą i dlatego są bardzo często spotykane w hodowlach. Gatunek nie jest zagrożony wyginięciem.

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji