Mazowsze wyda 617 mln zł na służbę zdrowia! Uchwalono budżet na 2022 rok

2021-12-27 15:33

Odbudowa służby zdrowia po pandemii i rozbudowa szpitali - to główne cele władz Mazowsza, które właśnie uchwaliły budżet na przyszły rok. - Zbudujemy nowy SOR, zmodernizujemy szpital Bródnowski, postawimy na rehabilitacje pocovidową - mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Udany początek Jana Krzysztofa Dudy w mistrzostwach świata w szachach szybkich

Uchwalono budżet Mazowsza na 2022 rok

Modernizacja szpitali, nowy SOR i kontynuacja programu in vitro! Mazowsze uchwaliło budżet na przyszły rok. Aż 617 milionów złotych z 1,4 miliarda zł przeznaczy na ochronę zdrowia. Wśród największych planowanych na przyszły rok inwestycji znalazły się budowa i wyposażenie Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, budowa nowego budynku dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, modernizacja budynku głównego Szpitala w Rudce czy przebudowa i modernizacja pomieszczeń budynku zakaźnego w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.

– Zapewnienie mieszkańcom województwa odpowiednich warunków leczenia i dostępu do nowoczesnej diagnostyki to priorytet zwłaszcza teraz, gdy cały świat walczy z pandemią – mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Poza tym planowana jest rozbudowa i modernizacja budynku Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku z wyposażeniem, rozbudowa budynku D w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, a także rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku szpitala przy ul. Barskiej 16/20 w Warszawie.

Rozbudowywane będą też drogi

Na budowę, modernizację, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich, samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy w 2022 r. w sumie 719 mln zł, z czego 401,5 mln zł na inwestycje, a kolejnych 258 mln zł na remonty i bieżące utrzymanie. Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, na Mazowszu jest blisko 3000 km dróg wojewódzkich, które co roku są systematycznie modernizowane i rozbudowywane. – Największe przedsięwzięcia na przyszły rok to m.in. kontynuacja budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, budowa tunelu w Sulejówku, kolejny etap budowy drogi od Iłży do Solca nad Wisłą czy relacji Warszawa – Wólka Kozłowska – podsumowuje wicemarszałek.

Czytaj także: Przyszłość Teatru WARSawy pod znakiem zapytania! "Nie wiemy, co nas czeka"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Podsumowanie 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Na początku roku miejsce miał Atak na Kapitol USA. Kogo przypominał kostium jednego z uczestników?