Mecz Polska-Albania na PGE Narodowym. Udogodnienia dla kibiców, utrudnienia dla kierowców

i

Autor: Pixabay Mecz Polska-Albania na PGE Narodowym. Udogodnienia dla kibiców, utrudnienia dla kierowców

Duże zmiany

Mecz Polska-Albania przy zamkniętym dachu stadionu. Zalecenia były inne

2023-03-27 13:45

Mecz Polska-Albania miał odbyć się przy otwartym dachu, takie były zalecenia nadzoru budowlanego. Stanie się jednak zupełnie inaczej i na czas rozgrywki dach PGE Narodowego pozostanie zamknięty. Udało nam się ustalić, jak doszło do zmiany decyzji.

Reprezentacja Polski na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zmierzy się z reprezentacją Albanii. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45.

Mecz Polska-Albania rozegrany przy zamkniętym dachy

Po spotkaniu delegata UEFA z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej ustalono, że poniedziałkowy mecz Polski z Albanią zostanie rozegrany przy zamkniętym dachu PGE Narodowego w Warszawie. Co ciekawe, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zalecał coś innego.

Czytaj także: Jest zgoda ratusza na mecz na PGE Narodowym. Pojawiło się zastrzeżenie

Pierwsze zalecenia, przedstawione w powyżej wyróżnionym tekście, jasno mówiły, że mecz może odbyć się tylko przy otwarty. dachu. Udało nam się ustalić, jak to możliwe, że ostatecznie stanie się inaczej.

Powodem wcześniejszego ustalenia, dotyczącego otwartego dachy PGE Narodowego była wykryta w konstrukcji usterka. Została ona "zdiagnozowana" w listopadzie ubiegłego roku. Warunki atmosferyczne sąd dziś jednak wyjątkowo sprzyjające.

Czytaj także: Mecz Polska - Albania w Warszawie. Jak najszybciej dojechać na PGE Narodowy?

- Można to zrobić (pozostawić zamknięty dach - przyp. red.) pod warunkiem posiadania profesjonalnej prognozy meteorologicznej, wykluczającej opady śniegu, w czasie gdy dach będzie zamknięty. Ta profesjonalna prognoza pogody określa niemal ze stuprocentową pewnością prędkość wiatru, a także ilość opadów z wyprzedzeniem niemal 48 godzin - mówi nam rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

IMGW zapewniło tak profesjonalną prognozę pogody osobom odpowiedzialnym za decyzję o otwarciu bądź zamknięciu dachu stadionu. Teraz możemy już liczyć tylko na czyste, sportowe emocje?

Zobacz zdjęcia: Odsłonięcie nowych tablic w Alei Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym

Na PGE Narodowym wielkie przygotowania. Tak wygląda układanie murawy na boisku
Listen on Spreaker.