Miała być dyskusja, a wyszła... kłótnia! Radni nie porozumieli się ws. bazarku Na Dołku.

i

Autor: Pixabay Miała być dyskusja, a wyszła... kłótnia! Radni nie porozumieli się ws. bazarku Na Dołku.

Miała być dyskusja, a wyszła... kłótnia! Radni nie porozumieli się ws. bazarku Na Dołku.

2021-03-10 19:36

​Miały być rozmowa, skończyło się przerwaniem sesji. Radni opozycji chcieli usłyszeć od władz Ursynowa wyjaśnienia w sprawie bazarku Na Dołku. Chodzi m.in. o bałagan i nielegalne parkowanie wokół targowiska. Radni chcieli też porozmawiać o ostatnim konkursie na nowego zarządcę bazarku, który w wyniku licytacji będzie płacił trzykrotność dotychczasowego czynszu za dzierżawę.

Brak porozumienia na radzie dzielnicy

Opozycyjni radni Ursynowa chcieli zwrócić uwagę na problem estetyki i braku porządku wokół bazarku. Jak mówi radny Antoni Pomianowski - na te kwestie zwracają uwagę mieszkańcy.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

- Oczekujemy żeby niezwłocznie, w dni targowe zostały umieszczone przy bazarku dodatkowe patrole straży miejskiej i policji. Żeby odpowiednie służby sprzątały okoliczną zieleń. A także żeby rozpoczęły się prace nad tworzeniem parku, o którym mówiliśmy - tłumaczy Antoni Pomianowski.

Spór na radzie dzielnicy

Odpowiedzi na te oczekiwania jednak nie było, bo sesja rady dzielnicy została przerwana zanim zostały wygłoszone.

- Ku pewnemu zaskoczeniu wszystkich sesji nie prowadził przewodniczący, tylko jeden z wiceprzewodniczących. Był to radny, który był bardzo aktywnie zaangażowany po jednej stronie w spór dotyczący bazarku. Łącznie ze składaniem zawiadomień do prokuratury dotyczących przenosin bazarku. Jako radni opozycji zaproponowaliśmy, żeby tę sesję prowadziła osoba mniej emocjonalnie i osobiście zaangażowana w ten spór. Nie było jednak zgody, w związku z czym sesja została przerwana do momentu, kiedy przewodniczący będzie w stanie ją prowadzić i zapewnić pełną bezstronność - dodaje Antoni Pomianowski.

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17

Burmistrz zdziwiony zachowaniem radnych

Zachowania opozycyjnych radnych nie rozumie burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

- Myślę, że wszystkim powinno zależeć na tym, żeby w tej tymczasowej siedzibie bazarku było generowanych, jak najmniej uciążliwości. Ale chcieliśmy też rozmawiać o tym, jak ma wyglądać w nowej, starej lokalizacji "bazarek przyszłości". Niestety radni wnioskodawcy z koalicji lokalnych stowarzyszeń: Projekt Ursynów, Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa oraz z PiS uznali, że ważniejsza jest awantura, niż rozmowa o poważnych tematach. I sesja zakończyła się na punkcie pierwszym, czyli otwarcie obrad - mówi Robert Kempa.

Sesja rady dzielnicy zgodnie z przepisami powinna zostać wznowiona w ciągu 30 dni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!