Warszawa

i

Autor: Pixabay

jedzenie

Mieszkaniec Warszawy jest rekordzistą w liczbie zamówień jedzenia. Uwielbia kebab na cienkim cieście

2023-12-20 15:57

Rekordzistą jest pewien mieszkaniec Warszawy, który w 2023 roku złożył aż 859 zamówień, w tym 153 razy wybierał kebab na cienkim cieście - wynika z podsumowania roku w Pyszne.pl. Ciekawych danych jest więcej, sprawdźcie poniżej.

Najwięcej zamówień w 2023 roku składali mieszkańcy (kolejno): Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Co ciekawe, w pierwszej piątce brakuje Łodzi, która jest czwartym najliczniejszym miastem w Polsce - wynika z podsumowania roku przygotowanego przez Pyszne.pl.

W weekendy najchętniej zamówienia składali mieszkańcy Białegostoku. Poznaniacy to „nocne marki” (to właśnie w stolicy Wielkopolski zrealizowano najwięcej dostaw w wieczory), z kolei mieszkańcy Rzeszowa wyjątkowo lubią celebrować z Pyszne.pl początek dnia (zamówili najwięcej śniadań).

Już 27 proc. dań zamówionych w Pyszne.pl to potrawy wegetariańskie, a 9 proc. - wegańskie. Najwięcej tych pierwszych zamówili mieszkańcy Wrocławia, a drugich – Bydgoszczy. Najpopularniejsze potrawy w Pyszne.pl w 2023 roku to: kebab, pizza i kotlet schabowy, a kuchnie: włoska, polska i amerykańska.

Mieszkaniec Warszawy złożył najwięcej zamówień w ciagu roku

Indywidualnym rekordzistą w liczbie zamówień jest pewien mieszkaniec Warszawy, który w mijającym roku złożył ich aż 859 – w tym 153 razy wybierał kebab na cienkim cieście. Z kolei największe, pojedyncze zamówienie opiewało na kwotę 3113 zł (wystarczająco na, na przykład, 125 porcji pierogów).

W ten dzień złożono rekordową liczbę zamówień

W 2022 roku przedświąteczny "młyn" dał nam się mocno we znaki. W ferworze wigilijnych przygotowań czasu brakowało nam najwyraźniej nawet na gotowanie, bo właśnie sobota 17 grudnia (a więc ostatnia przed Świętami Bożego Narodzenia) była dniem, w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy użytkownicy Pyszne.pl złożyli rekordową liczbę zamówień.

Co czwarty użytkownik serwisu najczęściej składał zamówienie do oglądania filmu lub na spotkanie z przyjaciółmi czy rodziną. 16 proc. użytkowników zdarzało się odbierać jedzenie tuż po powrocie z pracy. Tylko 7 proc. użytkowników najczęściej składało zamówienia „od święta”, na specjalne okazje.

Nową miłością Polaków jest… kuchnia holenderska! Jedzenie właśnie z tego kraju zanotowało największy wzrost zainteresowania w Pyszne.pl w 2023 roku. To w dużej mierze zasługa kapsalona, czyli holenderskiej wariacji na temat szawarmy, w której mięso, frytki i warzywa zapieka się pod serową pierzynką w aluminiowej foremce. Co ciekawe, słowo „kapsalon” w języku niderlandzkim oznacza… „salon fryzjerski” i nawiązuje do pomysłodawcy tego przysmaku, który parał się fryzjerstwem.

Największe warszawskie absurdy 2023 roku:

Który kebab w Bydgoszczy jest najlepszy? Mamy ranking!