Mieszkaniec Wyszkowa zamienił dom w bimbrownię. Znaleziono tam setki litrów samogonu

2022-09-23 10:41

Rok pozbawienia wolności grozi 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa, który w swoim mieszkaniu pędził bimber. Produkcja miała niemal przemysłowe rozmiary - policjanci zabezpieczyli ponad 400 litrów nielegalnego alkoholu.

Do mieszkania bimbrownika policjanci weszli przez okno

We wtorek, 20 września funkcjonariusze Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa ma miejsce nielegalna produkcja alkoholu. Mundurowi postanowili działać natychmiast i udali się pod właściwy adres. Choć z wnętrza lokalu dochodziły dźwięki, nikt nie otworzył drzwi na wezwanie policji. W końcu mundurowi zdecydowali się skorzystać z pomocy wyszkowskich strażaków i wejść przez okno na balkonie. Wcześniejsze ustalenia potwierdziły się - obecny w mieszkaniu 64-latek został przyłapany na gorącym uczynku.

Zabezpieczono beczki z zacierem, gotowy alkohol i aparaturę

Okazało się, że całe mieszkanie 64-latka było małą fabryką nielegalnego alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 pojemników z zacierem oraz już gotowy alkohol. Wielkie plastikowe bukłaki stały nawet w szafie zatrzymanego. Produkcja musiał trwać jeszcze chwilę przed zatrzymaniem, gdyż znaleziony w kuchni specjalny metalowy kanister używany do pędzenia bimbru był jeszcze gorący. Łącznie w lokalu odkryto ponad 400 litrów samogonu. Mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i kara do  roku pozbawienia wolności.

Odwrócił się w czasie jazdy i doprowadził do katastrofy. 48-latek przygnieciony przez ciągnik

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!