Nowy pomnik w Warszawie? Upamiętni postać z legend

i

Autor: um.warszawa.pl

Budowa mostu pieszo-rowerowego nabiera tempa! Ma być gotowy do 2024 roku

2022-03-23 15:13

Prace przy budowie mostu pieszo-rowerowego nie ustają! Konstrukcja, która połączy Pragę z centrum, ma być gotowa do 2024 roku. Na budowie trwa palowanie fundamentów. Most ułatwi warszawiakom i warszawiankom przemieszczanie się między bulwarami wiślanymi, a Pragą. Planowana długość traktu to aż 452 metry, zaś koszt inwestycji - ok. 120 milionów złotych.

Most pieszo-rowerowy w stolicy

Budowa mostu pieszo-rowerowego w Warszawie, który połączy centrum z Pragą, nabiera rozpędu! W miejscu, w którym ma powstać przeprawa, rozpoczęło się już palowanie fundamentów. Jak mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - wkrótce w ziemię zostanie wbitych 7 żelbetonowych podpór. Prezydent powiedział:

ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA

Jedna już niedługo będzie stawać, bo jest właśnie przygotowane zabezpieczenie tejże podpory. I most zostanie zbudowany do roku 2024.

Most pieszo-rowerowy w Warszawie - długość

Most ma liczyć aż 452 metry! - Będzie najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce. Dłuższą o 127 metrów od londyńskiego Millennium Bridge. Most będzie służył pieszym i rowerzystom. Będzie można na nim również odpocząć - dodaje Rafał Trzaskowski.

QUIZ. Znasz te przysłowia o wiośnie. My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
I wiosna by tak nie smakowała, gdyby...

Koszt inwestycji to blisko 120 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!