warszawskie muzea

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Co zobaczyć, koncerty, ile kosztuje bilet, godziny otwarcia

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie to jedno z popularnych muzeów stolicy i dobry plan na weekend. Odpowiadamy co można tu zobaczyć, co posłuchać, kiedy odbywają się koncerty, ile kosztuje bilet i jakie są godziny otwarcia muzeum.

Spis treści

  1. Co zobaczyć i posłuchać w Muzeum Fryderyka Chopina?
  2. Ile kosztuje bilet do Muzeum?
  3. Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - godziny otwarcia i mapa

Muzeum Fryderyka Chopina powstało w 1955 roku i znajduje się w budynku Zamku Ostrogskich przy ul. Okólnik 1 w Warszawie. Na pięciu piętrach znajdziemy wystawy poświęcone życiu i twórczości kompozytora - przedmioty osobiste, fortepiany Chopina, rękopisy, obrazy, fotografie i inne artefakty dokumentujące kolejne etapy jego życia czy wątki miłosne. Część kolekcji znajdującej się w muzeum od 1999 roku znajduje się na liście UNESCO Pamięć Świata.

Co zobaczyć i posłuchać w Muzeum Fryderyka Chopina?

Ekspozycja

W muzeum mieszczącym się w stolicy na kilku poziomach budynku zobaczymy wystawy dotyczące okresów warszawskiego i paryskiego artysty, a także jego twórczości i romansów. Treści prezentowane są również multimedialnie - tak, by były przystępne dla odbiorców w każdym wieku.

Szczególną uwagę warto poświęcić jego rękopisom i listom oraz instrumentom

Koncerty

Od maja do grudnia, w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach 12:00, 15:00 i 17:00 odbywają się w muzeum recitale fortepianowe. Wstęp jest możliwy na podstawie biletu do Muzeum Fryderyka Chopina zakupionego godzinę przed koncertem (nie później niż na 10 minut przed jego rozpoczęciem).

W każdy wtorek tego roku o godz. 17 odbywają się natomiast koncerty w ramach cyklu "Młode Talenty w Muzeum Fryderyka Chopina". Bilet to koszt 25 zł. Szczegóły wszystkich koncertów można znaleźć na stronie internetowej muzeum.

Ile kosztuje bilet do Muzeum?

Bilet normalny 25 zł
Bilet ulgowy 15 zł
Z kartą dużej rodziny (normalny) 12 zł
Z kartą dużej rodziny (ulgowy) 7 zł
Bilet normalny grupowy 20 zł
Bilet ulgowy grupowy 10 zł
Bilet rodzinny 65 zł
Bilet rodzinny kontrolny 0 zł

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie - godziny otwarcia i mapa

Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli, od 10:00 do 18:00.