Warszawa Zachodnia

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Nadchodzą zmiany w rozkładzie jazdy na stacji Warszawa Zachodnia. Pasażerowie powinni się przygotować

2022-11-24 16:00

PKP poinformowały o nadchodzących zmianach w rozkładzie jazdy pociągów na stacji Warszawa Zachodnia. Modyfikacje obejmą okres od 28 listopada do 10 grudnia. Znamy szczegóły.

Jak podała spółka, zmiana organizacji rozkładu jazdy związana jest z kolejnym etapem prac i wymogami bezpieczeństwa. Na stacji włączane będą nowe urządzenia systemu sterowania ruchem.

Zmiany w rozkładzie jazdy na stacji Warszawa Zachodnia

Wyjaśniono, że na stacji Warszawa Zachodnia pociągi zatrzymują się przy ośmiu peronach. Równocześnie na kilku poziomach są kontynuowane prace. Wybudowano kilkanaście kilometrów nowych torów. Ponad 50 nowych rozjazdów umożliwia ruch pociągów. Stawiane są słupy i rozwieszana jest sieć trakcyjna.

Podano, że istotne prace zaplanowano od 28 listopada do 10 grudnia br., a zmiany są ujęte w obowiązującym rozkładzie jazdy. - Niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Niektóre połączenia będą skrócone lub odwołane - poinformowano.

Czytaj również: 56 fałszywych praw jazdy, 300 mandatów, 18 deportacji. Policja sprawdza przewozy z aplikacji

- Pasażerów prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany w kursowaniu i sprawdzenie przed podróżą rozkładu jazdy pociągów. Szczegóły dostępne na stronie i w aplikacji portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników - podano.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują za ok. 2 mld zł netto projekt „Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia”. Projekt ubiega się o współfinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 r.

Gigantyczna tarcza w nocy przejechała przez Warszawę. Tak wyglądał jej transport!