buspas

i

Autor: Twitter / Robert Migas-Mazur

Nagranie z autobusu podbija sieć. "Ktoś jeszcze ma wątpliwości, jakim dobrem są buspasy?"

2022-09-26 16:32

Czy buspasy są rozwiązaniem, które dodatkowo zachęca mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej? Nagranie z podróży Trasą Łazienkowską może przekonać wiele osób, które dotąd rezygnowały z wejścia do autobusu.

Społecznik Robert Migas-Mazur opublikował na Twitterze filmik, który szybko stał się niemałym hitem. Pokazał bowiem, jak przydatne i korzystne dla pasażerów komunikacji miejskiej są buspasy.

- Zobaczcie ten filmik! Jak sunie autobus na Trasie Łazienkowskiej pośród samochodów. Buspas powinien być w Warszawie na każdej wielopasmowej ulicy, gdzie się korkuje - napisał Migas-Mazur.

Czytaj również: Banknot sprawił, że usłyszał poważny zarzut. Za paliwo i zakupy zapłacił fałszywką

Buspas rozwiązaniem wielu problemów?

Nagranie szybko spotkało się z przychylnymi komentarzami internautów. "Ten autobus na 30-sekundowym nagraniu minął ok. 80-90 samochodów osobowych. Co oznacza, że w jednym autobusie było tyle samo osób co w tych wszystkich samochodach" - wyliczyli dodatkowo przedstawiciele Stowarzyszenia Ekonomiki Transportu.

Znaleźli się również tacy komentujący, którzy zauważali, że korek w tym miejscu spowodowany jest nieodległą przebudową i robotami drogowymi. Nie zmienia to jednak faktu, iż buspasy rzeczywiście wielokrotnie umożliwiają transportowi publicznemu omijanie zatorów i szybsze dowożenie pasażerów do celu.

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna kolejka przed NFZ w Legionowie. Na zapisy do specjalisty ludzie czekali od świtu
  2. Białoruscy sportowcy "wybiegali" herb Białorusi na mapie Google! Zobacz wideo i zdjęcia
  3. Narkotyki, mnóstwo gotówki i mały arsenał na posesji 39-latka. Grodziscy kryminalni pokazali zdjęcia