Najpopularniejsze słodycze na świecie znikną po 113 latach! Jaki jest powód?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Najpopularniejsze słodycze na świecie znikną po 113 latach! Jaki jest powód?

Najpopularniejsze słodycze na świecie znikną po ponad 110 latach! Jaki jest powód?

2020-10-13 8:28

Najpopularniejsze słodycze na świecie znikną po 113 latach! Lentilky, czyli czekoladowe cukierki, które obowiązkowo należy przywieźć jako prezent, gdy jest się w Czechach przestaną być produkowane. Jaki jest powód tej decyzji? Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule na ESKA.pl Warszawa!

Najpopularniejsze słodycze na świecie znikną po ponad 113 latach! Jaki jest powód? Właściciela marki, Nestlé, postanowiło ujednolicić recepturę Lentilków. Teraz mają mieć taki sam smak, jak podobne do nich cukierki Smarties. Zmieni się smak słodyczy, które mają zawierać teraz więcej czekolady, a mniej cukru. Zmieni się również opakowanie cukierków. Lentilky będą teraz pakowane w papierowe tuby.

- Od wiosny przyszłego roku Lentilky będą wytwarzane wyłącznie w niemieckim Hamburgu. Powodem jest zmiana receptury i opakowania - informuje czeska stacja Radiožurnál - czytamy na stronach rp.pl.

Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu znajduje się garść:
Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Lentilky - czy zmieni się cena?

Lentilky były produkowane w Czechach od 1907 roku. Pojawiły się na rynku nawet wcześniej niż popularne cukierki M&M's, które zadebiutowały dopiero w 1941. Stały się jednym z ich smakowitych symboli podobnie jak czekolada Studencka. Cena nowych Lentilków ma pozostać taka sama.

Uniwersytet Rzeszowski zmieni swoje oblicze! Trwają już prace remontowe