Naukowcy z PW pomogli stworzyć serial dla BBC America. Jak powstawał The Watch?

i

Autor: www.pw.edu.pl Naukowcy z PW pomogli stworzyć serial dla BBC America. Jak powstawał "The Watch"?

Naukowcy z PW pomogli stworzyć serial dla BBC America. Jak powstawał "The Watch"?

2021-03-17 20:14

Miała służyć do zabawy, a skończyło się na produkcji serialu! Chodzi o aplikację Comixify służącą do przeszkształcania zdjęć i filmów w komiksy. Jej autorami są naukowcy z Politechniki Warszawskiej, których praca została doceniona przez BBC America.

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej docenieni przez BBC America. Stworzona przez nich sztuczna inteligencja pomogła w pracach nad kryminalnym serialem "The Watch", nagranym na podstawie książek Terry'ego Pratchetta. Chodzi o platformę, która przekształca nagrane już sceny na animacje.

– Opracowaliśmy własną technologię transferu stylu (Style Transfer), opartą na uczeniu maszynowym (Deep Learning Generative Adversarial Networks) – wyjaśnia Paweł Andruszkiewicz – jeden z twórców Comixify. Wystarczy, że pokażemy sztucznej inteligencji konkretne obrazy, na podstawie których nauczy się konkretnego stylu. - Moglibyśmy pokazać je South Park, BoJack Horseman czy bajki Disneya z lat 90., albo alternatywnie możemy przygotować dowolny styl spod ręki rysownika i po około 50 takich rysunkach ten styl zaczyna się tworzyć - mówi Bolesław Michalski, dyrektor operacyjny oraz ds. marketingu w Comixify.

Studio zgłosiło się do naukowców, bo chciało zmniejszyć koszty, ale i czas produkcji serialu. - I dlatego nasze rozwiązanie było idealnie i skorzystano z niego w postprodukcji. Wykorzystano je w dwóch odcinkach - szóstym i siódmym - dodaje Michalski. Transfer stylu wykorzystano m.in. do komiksowego przekształcenia czarodzieja i stylizacji kadrów archiwalnego filmu, który oglądają bohaterowie. 

"The Watch"

Serial „The Watch” to policyjny dramat fantasy inspirowany serią książek „Świat Dysku” Terry’ego Pratchetta, osadzony w fikcyjnym mieście Ankh-Morpork. Pierwszy sezon ma 8 odcinków. Każdy z nich skupia się na innej zagadce rozwiązywanej przez Straż Miejską dowodzoną przez Samuela Vimesa. Premiera serialu odbyła się 3 stycznia 2021 roku. Na razie "The Watch" można oglądać tylko w Stanach Zjednoczonych, ale wkrótce ma być dostępny także na rynku europejskim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kto lepiej prowadzi samochód, kobiety czy mężczyźni? | ESKA XD - Prosto z salonu #18