Nie strzelaj w sylwestra

i

Autor: um.warszawa.pl / pixabay.com Nie strzelaj w sylwestra

Warszawa nie strzela w Sylwestra - miasto zachęca do zabawy bez fajerwerków

2021-12-31 10:07

Oficjalne przywitanie Nowego Roku w Warszawie obędzie się bez fajerwerków. Do rezygnacji z materiałów pirotechnicznych w Sylwestra stolica zachęca też mieszkańców i mieszkanki. Wszystko z troski o domowe i dzikie zwierzęta żyjące w mieście. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Sylwester w Warszawie jest za każdym razem świętowany wyjątkowo hucznie. Setki lokali organizuje tego dnia imprezy, a budynki mieszkalne niemal trzęsą się od domówek. Wszyscy czekają na północ, by przywitać nowy rok. Niestety najczęściej z tej okazji odpalane są fajerwerki, które - choć wyglądają pięknie - są wyjątkowo szkodliwe dla zwierząt. Huk wybuchów to niewyobrażalny stres dla psów i kotów. Wiele przestraszonych pupili ucieka wówczas z domów. Także dziko żyjące zwierzęta źle znoszą fajerwerki - hałas dezorientuje ptaki, które giną wpadając na budynki, lub ogłuszone padają na ziemię. W 2021. Miasto Stołeczne już po raz czwarty rezygnuje z używania pirotechniki podczas Sylwestra z uwagi na dobro zwierząt. Do tego samego zachęca również mieszkańców i mieszkanki. Na stronie urzędu pojawił się apel pod hasłem Warszawa Nie Strzela.

Stołeczni Radni i Radne: "kilkuminutowa atrakcja nie jest warta traumy zwierząt"

Oficjalne powitanie nowego roku w Warszawie uświetnią pokazy świetlne na Placu Defilad. Radni m.st. Warszawy na ostatniej sesji wystosowali zaś apel, w którym zachęcają mieszkańców i mieszkanki stolicy do niekorzystania z fajerwerków. Przekonują, że kilka minut zabawy nie jest warte traumy zwierząt:

Jak warszawiacy spędzą sylwestra?

Sylwester w Warszawie - Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila?

Właściciele psów i kotów powinni zwrócić szczególną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo czworonoga, ale też odpowiednie oznakowanie w postaci czipa czy adresatki. W przypadku zgubienia się zwierzęcia, ułatwi to dostarczenie czworonoga bezpośrednio do opiekuna. Zgłoszenia o znalezieniu zagubionego zwierzęcia przyjmowane są przez Straż Miejską (pod numerem alarmowym 986). Funkcjonariusze odwożą następnie zaczipowane czworonogi pod przypisany adres właściciela. Ekopatrol przekazuje też zwierzęta do specjalistycznych placówek, takich jak Schronisko Na Paluchu, ośrodek CITES i Ptasi Azyl działające przy warszawskim zoo, a także lecznic weterynaryjnych, które współpracują ze Strażą Miejską. Więcej na temat Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu dowiecie się z tego artykułu.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!