Sylwester

i

Autor: pixabay.com Sylwester

Sylwester 2021 - w Warszawie i okolicach bez hucznych imprez

2021-12-31 8:04

W Warszawie nie odbędzie się miejski sylwester. Jedyny pokaz fajerwerków w okolicach stolicy będzie miał miejsce w Otwocku. Natomiast Grodzisk Mazowiecki zaprasza na pokaz sztucznych ogni. Pozostałe miasta w "stołecznym obwarzanku" zrezygnowały z noworocznej fiesty.

Większość miast w okolicach Warszawy rezygnuje z miejskich zabaw sylwestrowych

Zamiast hucznej zabawy sylwestrowej stołeczny ratusz planuje pokaz świetlny na Pałacu Kultury i Nauki. W większości miast w okolicach stolicy samorządy również zrezygnowały z miejskich zabaw noworocznych. Wyjątkiem jest Otwock, którego władze zapraszają w sylwestra od godziny 21 na wspólną zabawę oraz Grodzisk Mazowiecki, który o północy organizuje pokaz ogni sztucznych.

Na mieszkańców Otwocka na ulicy Andriollego przy Skwerze 7. Pułku Ułanów czekają atrakcje: pokaz samby brazylijskiej, konkurs z nagrodami, koncert zespołu Out of Control z Moniką Pilarczyk, uczestniczką programu The Voice of Poland oraz występ DJ'a, "który zagra hity wszech czasów". A nadejście Nowego Roku uświetni pokaz fajerwerków.

Jak warszawiacy spędzą sylwestra?

"Ciche" sylwestry, kino i strach przed koronawirusem

Grodzisk Mazowiecki zaprasza o północy - jak przekazała Marta Kowalczyk z biura kultury - na pokaz "cichych" ogni sztucznych, który jest reakcją na liczne postulaty mieszkańców mających na uwadze dobro zwierząt, po czym burmistrz złoży wszystkim noworoczne życzenia. Dla osób chcących spędzić wieczór sylwestrowy w kinie, o godzinie 22 odbędzie się specjalny przedpremierowy pokaz filmu "Koniec świata, czyli kogel mogel 4", po którym widzowie zostaną poczęstowani lampką szampana oraz zostaną zaproszeni na wspomniany wcześniej pokaz cichych ogni sztucznych - dodała Kowalczyk. Miejskich sylwestrów nie organizują m.in.: Wołomin, Legionowo, Ząbki, Piaseczno, Błonie, Karczew, Piastów, Sulejówek, Marki, Góra Kalwaria i Pruszków. W większości przypadków powodem jest utrzymujący się wysoki wskaźnik zachorowań na COVID-19.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!