Flaga Polski

i

Autor: Canva

Niepodległa do Hymnu. Wspólne śpiewanie hymnu 11 listopada

2022-11-11 10:57

Akcja wspólnego odśpiewania hymnu organizowana jest już po raz 5. Inicjatywa powstała w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W 2018 roku w akcji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Sprawdźcie, gdzie i o której godzinie odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu w tym roku.

Wspólne śpiewanie hymnu 11 listopada

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Programu „Niepodległa” po raz pierwszy zorganizowało akcję „Niepodległa do Hymnu”. W ramach akcji 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Polacy wspólnie śpiewają hymn. Zdaniem pomysłodawców zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego nadal nie słabnie. Jak przeczytać możemy na stronie organizatorów, w zeszłym roku hymn śpiewano w ponad 1000 miejsc. Wspólne śpiewanie hymnu odbywa się nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Mapę miejsc, w których odbywać się będzie akcja „Niepodległa do Hymnu” znależć można na stronie organizatora. Niezależnie od miejsca, w którym organizowane będzie wspólne śpiewanie hymnu, godzina pozostaje niezmienna - 12:00 w samo południe.

Podobną akcję pod nazwą „Szkoła do hymnu” organizują szkoły, przedszkola i placówki oświatowe. Akcja odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie odśpiewają hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to czwartek, 10 listopada.

Plakat Niepodległa do hymnu

i

Autor: internet / niepodlegla.gov.pl