U Szwejka

i

Autor: fot. U Szwejka/Facebook

w warszawie

Nietypowa akcja warszawskiej restauracji. Darmowy sznycel za mandat

2024-04-23 14:19

"U Szwejka" to jedno z najsłynniejszych miejsc na gastronomicznej mapie nie tylko Warszawy, ale i Polski. Mało kto jednak wie o nietypowej promocji. Od 20 lat klienci "U Szwejka" za pokazanie mandatu za nieprawidłowe parkowanie mogą zjeść za darmo sznycla.

"U Szwejka" przy placu Konstytucji w Warszawie jest znaną restauracją, w której niemal zawsze jest pełno klientów. Ostatnio na swoich social mediach lokal udostępnił film, w którym przypomniał o nietypowej akcji. W ramach promocji, każdy, kto otrzyma mandat za złe parkowanie, może liczyć na darmowego sznycla, czyli popisowe danie tej restauracji.

"U Szwejka". Za mandat dostaniesz sznycla

Okazuje się, że ta promocja obowiązuje w restauracji już od 20 lat. Aby wziąć udział w akcji, należy pokazać mandat (dotyczy mandatów z ostatnich 30 dni) za nieprawidłowe parkowanie.

Promocja budzi kontrowersje, ponieważ taka akcja oczywiście może być postrzegana jako zabawna i kreatywna, jednak niektórzy uważają, że restauracja szczególnie docenia klientów, którzy łamią przepisy.

Pod filmikiem o akcji promocyjnej restauracji wywiązała się dyskusja w komentarzach. Internauci podzielili się na zwolenników i krytyków tego pomysłu:

  • "Polecam pojęcie odpowiedzialności społecznej biznesu! Szkoda, że nie nagradzacie na przykład dzieci ze szczególnymi osiągnięciami w edukacji albo osób, które pomagają innym - tylko premiujecie szkodników, którzy łamią prawo"
  • "Ooo super nie przestrzegasz przepisów ? Przyjdź do nas pochwalimy i damy nagrodę. Brawo"
  • "Mogę sobie nagradzać kogo chcą. Jest to ich biznes i oni decydują, jak to będzie wyglądać. Nawet jak Ci się to nie podoba to Tobie nic do tego…"
  • "Fajna akcja na poprawę humoru po zapłaconym mandacie, a wszystkim, którzy nie rozumieją akcji U Szwejka, bardzo współczuję"

Oświadczenie restauracji "U Szwejka"

Po kilku dniach od publikacji filmiku restauracja wydała oświadczenie:

"Kochani, mandat to mandat i trzeba go zapłacić. Z tego nie zwalniamy ani Was nie rozgrzeszamy. Chcemy jedynie pocieszyć i podzielić się tym, co mamy najlepszego, czyli sznyclem".