Nożownik z Ursusa

i

Autor: ochota.policja.waw.pl / pixabay.com Nożownik z Ursusa

NOŻOWNIK Z URSUSA ZATRZYMANY - ukrywał się w hostelu

2021-12-29 7:57

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 27-latka przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien - poinformował PAP rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Policja ujęła go w hostelu w dzielnicy Włochy

Do zdarzenia doszło 13 grudnia przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien. Policjanci otrzymali informację o ataku nożownika. "Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili rysopis oraz pojazd, którym oddalił się sprawca. Sprawą zajęli się kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Ochocie" - tłumaczył podkom. Karol Cebula. "W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń policjanci już dwa dni później wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za tę zbrodnię. 20 grudnia kryminalni pozyskali informację o tym, iż 28-latek ukrywa się w jednym z hosteli na terenie warszawskich Włoch" - przekazał policjant. Wskazał, że policjanci niezwłocznie po uzyskaniu informacji, udali się na miejsce, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. "Po potwierdzeniu informacji oraz przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji został zatrzymany" - dodał.

To ojciec na medal. Odbudował swym dzieciom dom na Nowy Rok.

W więzieniu może spędzić resztę życia!

Po zatrzymaniu 28-letni Markus M. został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. "Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy" - dodała prokurator. Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!