Okean Elzy na Torwarze

i

Autor: https://twitter.com/nexta_tv / spoilt.exile flickr.com Okean Elzy na Torwarze

Okean Elzy wystąpili w Warszawie - dziękując za pomoc, zaśpiewali po polsku

2022-06-29 11:30

Słynny ukraiński zespół Okean Elzy zagrał w Warszawie charytatywny koncert dla Ukrainy. Podczas występu 28 czerwca na Torwarze widownia usłyszała utwór śpiewany po polsku. Nagranie znajdziecie w naszym artykule.

Koncert Okean Elzy w Warszawie odbył się we wtorek, 28 czerwca. Występ ukraińskiej grupy rockowej zaplanowany został jako wielkie wydarzenie charytatywne. Cały dochód ze sprzedaży biletów kapela chce przekazać na pomoc ukraińskim dzieciom, uchodźcom oraz obrońcom kraju. Gdy tylko zabrzmiały dźwięki pierwszego utworu wiadomo było, że koncert będzie świętem solidarności Ukrainy i Polski oraz podziękowaniem za wsparcie w ciężkim czasie wojny. Najbardziej wzruszającym mementem występu było wykonanie piosenki po polsku. Lider Okean Elzy, Swiatosław Wakarczuk, naprawdę poruszył publiczność zgromadzoną na Torwarze. Nagranie znajdziecie w dalszej części tekstu.

Uchodźcy z Ukrainy są przesiedlani do innego miejsca

"Obejmij mnie" zabrzmiało na Torwarze

Piosenka "Обійми" (pol. "Obejmij mnie") ze słowami Wakarczuka, miała swoją premierę w 2013 roku. Po ataku Rosji utwór znów stał się popularny dzięki jego wykonaniu przy akompaniamencie charkowskiego kwartetu smyczkowego w ruinach jednego z budynków zniszczonych przez Rosjan. Kompozycja stała się antywojennym manifestem.

To właśnie ten utwór wykonano po polsku podczas koncertu na warszawskim Torwarze. Posłuchajcie, jak brzmiał.

W kwietniu 2022 powstała też polska wersja utworu, do której tekst napisał Artur Gadowski z zespołu IRA. Polski wokalista nagrał ją razem z Okean Elzy i Stokłosa Collective Orchestra.

Okean Elzy - gwiazdy rocka z Ukrainy

Zespół został założony w 1994 we Lwowie. Do tej pory wydał 9 płyt, a na koncie ma takie hity, jak na "Wyżej nieba" czy "Kiedy odejdziesz". Zespół wystąpił w Polsce piąty raz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!