w warszawie

Ostatnie prace na Gagarina. W weekend szykują się utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

2024-04-11 14:39

Budowa linii tramwajowej z Mokotowa na Wilanów wciąż trwa, a w związku z tym szykują się czasowe utrudnienia na Dolnym Mokotowie.

Budowa kolektora i trasy tramwajowej na ulicy Jurija Gagarina dobiega końca. 12 kwietnia w piątek wieczorem rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na jezdni w kierunku Czerniakowskiej. Na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej kierowcy pojadą jedną jezdnią. Zwężona zostanie również sama Czerniakowska. Po weekendzie prace przeniosą się na Belwederską.

Utrudnienia w ruchu na Gagarina

Ostatnie prace na ulicy Gagarina zostały podzielone na kilka etapów. Drogowcy zaczną od jezdni prowadzącej w kierunku Czerniakowskiej. 12 kwietnia około godziny 22:00 zamkną ją pomiędzy Sielecką a Czerniakowską. Kierowcy będą jeździli drugą jezdnią w obu kierunkach.

Ulice Sielecka, Iwicka i Czerska (wszystkie po południowej stronie) stracą połączenie z Gagarina. Dojechać do nich można od strony Chełmskiej.

Jakie utrudnienia będą na ulicy Czerniakowskiej?

Przy skrzyżowaniu z Gagarina zamknięta będzie także jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na drugą nitkę. Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Prace potrwają tu do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 4:00.

Kierowcy pojadą prosto po dwóch pasach w każdą stronę. Z jednego z nich skręcą w prawo, a do skrętu w lewo będą mieli dodatkowy pas. Wyjazd z alei Polski Walczącej będzie węższy o jeden pas, ale utrzymane zostaną wszystkie relacje. Nie będzie natomiast skrętu w lewo z Gagarina w Czerniakowską w stronę Trasy Łazienkowskiej.

Zmiany w kursowaniu autobusów

race drogowców będą miały wpływ na kursowanie pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. W weekend, 12-15 kwietna, zmienią się trasy autobusów linii 107 i 119. Autobusy linii 107, jadące w kierunku pętli Esperanto, wrócą w tym czasie na trasę podstawową, czyli z ulicy Bobrowieckiej skręcą w prawo w Chełmską, a następnie w lewo w Czerniakowską. Z kolei autobusy linii 119, jadące z Wiśniowej Góry na Mokotów, skręcą z alei Becka w prawo w aleję Polski Walczącej i północną jezdnią Gagarina dojadą do Belwederskiej (wracać będą przez Spacerową).

Dawid Kwiatkowski rozczulił fanów zdjęciem z psem. "Weedy wygrał życie mając Ciebie"