Oszustwo na żołnierza - naciągacz ujęty przez policję

i

Autor: http://kppwolomin.policja.waw.pl/ Oszust ujęty przez policję

Oszustwo na "żołnierza" - naciągacz ujęty przez policję

2021-03-22 15:40

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie poinformowała o ujęciu wyjątkowo pomysłowego oszusta. By dokonać jednego z wyłudzeń postanowił założyć wojskowy mundur! Dowiedzcie się, jak działał zatrzymany przestępca.

Oszusta zatrzymano podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy z komisariatu w Markach i wołomińskiej komendy. Lista stawianych mu zarzutów jest naprawdę długa. Na stronie KPP w Wołominie dowiadujemy się, że 48 letni mężczyzna podejrzewany jest o: oszustwa, przywłaszczenie mienia, kradzież, bezprawne uzyskanie dostępu do prywatnych informacji oraz przywłaszczenie funkcji publicznej. Na uwagę zasługuje szczególnie ostatni z wymienionych zarzutów. Chodzi o bowiem o wystąpienie w mundurze oficera Wojska Polskiego podczas uroczystości państwowych. Przestępca zrobił to, by zaimponować jednej z uwodzonych przez siebie kobiet. Miało to też na celu "potwierdzenie" przed ofiarą swojej fałszywej tożsamości. Mężczyzna zaprosił ją na obchody jednej z uroczystości państwowych. Tam, w mundurze pułkownika, przyjmował i oddawał honory wojskowe. Oszustowi udało się w ten sposób zwieść nie tylko kobietę, ale też prawdziwych żołnierzy.

Olsztyn: Policjant pomógł niewidomej kobiecie przejść na drugą stronę jezdni

Oszust wyłudzał pieniądze, samochody i komputery.

Oszukana kobieta przekazała 48-latkowi swój komputer oraz samochód. Gdy znajomość się zakończyła, mężczyzna nie zwrócił przedmiotów. Nie było to pierwsze jego oszustwo. Od wcześniejszej ofiary udało mu się wyłudzić prawie 30 tys. zł. Ponadto korzystał z laptopa poszkodowanej i zgrywał z niego informacje prywatne. Obie poszkodowane zgłosiły się na policję. Doprowadziło to do rozpoczęcia śledztwa. Ostatecznie udało się ująć przestępcę podczas akcji policjantów z Marek i Wołomina. Oszustowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!