Grób nieznanego żołnierza

i

Autor: magro_kr flickr.com Grób nieznanego żołnierza

PAŁAC SASKI zostanie odbudowany? Błażej Spychalski ujawnia plany na najbliższy czas

2021-06-01 10:47

Pałac Saski zamienił się w gruzy w 1944 roku, kiedy to wojska niemieckie zniszczyły go po upadku powstania warszawskiego. Po budynku pozostał tylko fragment, który stał się miejscem Grobu Nieznanego Żołnierza. Pomysł odbudowy pałacu wraca jednak regularnie już od kilkudziesięciu lat. Ostatnio na ten temat wypowiedział się Błażej Spychalski. Słowa rzecznika prezydenta dotyczą konkretnych działań.

Pałac Saski zostanie odbudowany? To pytanie, które warszawiacy i warszawianki zadają sobie od lat. Sprawa wraca co jakiś czas i wzbudza wielkie emocje. Odbudowa Pałacu Saskiego była jednym ze zobowiązań wyborczych Andrzeja Dudy. Ostatnio na ten temat wypowiadał się jego rzecznik, Błażej Spychalski, który zdradził plany na najbliższy czas: W Pałacu Prezydenckim powstanie zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie - poinformował we wtorek, 1 czerwca, rzecznik prezydenta. Projekt ten powinien powstać do końca czerwca - dodał. Co jeszcze wiadomo na ten temat? Więcej informacji znajdziecie w dalszej części artykułu.

Sedno Sprawy - Błażej Spychalski

Rząd chce odbudowy Pałacu Saskiego i nowego gmachu Opery Królewskiej

W maju odbyła się konwencja programowa, na której zaprezentowany został Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział wówczas podczas swojego wystąpienia m.in. odbudowanie Pałacu Saskiego, a także zbudowanie nowego gmachu dla Opery Królewskiej w Warszawie. Błażej Spychalski pytany w Radiu Plus, czy prezydent zaangażuje się w plany odbudowy Pałacu Saskiego, przypomniał, że to jest zobowiązanie Andrzeja Dudy jeszcze z 2018 roku. W Pałacu Prezydenckim powstanie w najbliższych dniach zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Taki projekt powinien powstać do końca czerwca i zostanie złożony w parlamencie - poinformował rzecznik prezydenta. Jak dodał, w skład zespołu weszliby m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!