Panda Ruda z ZOO w Warszawie

i

Autor: fot. https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/ Panda Ruda z ZOO w Warszawie

PANDA RUDA w warszawskim ZOO - nowa mieszkanka ogrodu jest przesłodka! [GALERIA]

2021-06-16 14:01

Mamy dla Was fantastyczną wiadomość! W weekend powitaliśmy w Warszawskim ZOO nową partnerkę naszego Pabu - uroczą samiczkę pandki rudej - poinformował stołeczny ogród zoologiczny. Rudzielec ma roczek i nazywa się Nanu.

Nowa mieszkanka warszawskiego ZOO

Urocza samiczka przyjechała do stolicy z ogrodu zoologicznego Nordens Ark w Szwecji. Jak przekazali pracownicy zwierzyńca, "Jej Rudość jest bardzo przyjazna, odważna i ciekawska. Po przyjeździe z zainteresowaniem zwiedzała swoją wolierę". Kto chce ją obejrzeć, musi się uzbroić w cierpliwość, bo nowa mieszkanka warszawskiego zoo potrzebuje aklimatyzacji i kilka najbliższych dni spędzi na zapleczu. W tym czasie opiekunowie będą mogli bacznie się jej przyjrzeć i wzajemnie poznać. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, Nanu zamieszka na wybiegu, gdzie czeka na nią samczyk Pabu. "Mamy ogromną nadzieję, że nasze pandki przypadną sobie do gustu" - napisało stołeczne zoo.

Dziki spacerują sobie po bydgoskim osiedlu OSOWA GÓRA

Panda ruda w ZOO w Warszawie - zobaczcie zdjęcia uroczego stworzenia!

Panda ruda nazywana jest również pandą rudą i mniejszą. W naturze żyje w Chinach, Indiach i Nepalu. Zamieszkuje dziuple lub nory w korzeniach drzew. Jak informuje zoo, "panda ruda została odkryta prawie 50 lat przed pandą wielką". Po raz pierwszy ten gatunek został opisany w 1825 roku przez francuskiego zoologa Frédérica Cuviera. Wycinanie lasów i kłusownictwo doprowadziły do spadku populacji. Panda ruda stała się gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Jak informuje warszawskie zoo, szacuje się, że na wolności żyje prawdopodobnie około 10 000 zwierząt, a niektóre źródła podają, że jest ich zaledwie 2 500. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć pandy rudej - nowej mieszkanki warszawskiego ZOO.

Źródło: PAP / facebook.com/WarszawskieZOO

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!