Warszawa, parada równości

i

Autor: Lan Pham flickr.com Warszawa, parada równości

Parada Równości 2021 - TRASA w Warszawie. Którędy przejdzie tęczowy marsz?

2021-06-18 13:22

Wiemy, którędy przejdzie Parada Równości w Warszawie 19.06! Ostatnia została zorganizowana w stolicy dwa lata temu. Kolejne nie mogły się odbyć przez obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Teraz jednak marsz znów będzie mógł się odbyć. W naszym artykule poznacie trasę Parady Równości 2021

Parada Równości 2021 - trasa została już ujawniona przez organizatorów! Ostatnia Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2019 roku. Tysiące osób LGBT+ i ludzi sprzeciwiających się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną przeszło wówczas w wielkim pochodzie przez centrum miasta. Wszystko odbyło się w atmosferze tolerancji i dobrej zabawy. Następne edycje Parady Równości nie mogły się odbyć z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzenia zasad bezpieczeństwa dotyczących zgromadzeń publicznych. Dopiero w teraz, w 2021 roku, na fali luzowania obostrzeń sanitarnych, możliwe staje się zorganizowanie przemarszu ulicami Warszawy. Tegoroczne wydarzenie zaplanowane zostało na 19 czerwca. W dalszej części artykułu dowiecie się, którędy przejdzie Parada Równości 2021 w Warszawie.

Iga Świątek ambasadorką akcji "Dobra Drużyna PZU"

Trasa Parady Równości 2021

Trasa tegorocznej warszawskiej Parady Równości została opublikowana na Facebooku. Osoby chcące wziąć udział w przemarszu, zbiorą się pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 14:00. Parada ruszy zaś o godzinie 15:00. Trasa wygląda następująco:

  • Start - PKiN
  • ul. Marszałkowska
  • Metro Centrum
  • ul. Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • ul. Batorego
  • Koniec - Pole Mokotowskie
Sonda
Czy weźmiesz udział w Paradzie Równości 2021 w Warszawie?

Parada Równości 2021 - wydarzenie na Facebooku

Organizatorzy Parady Równości 2021 przypominają o konieczności zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami. Ponadto apelują, by osoby, które czują się chore, pozostały w domach. Wszystkie informacje dotyczące warszawskiej Parady Równości 2021 będą się pojawiały na stronie wydarzenia na Facebooku.