Park Marii Skłodowskiej-Curie przejdzie modernizację. Co się zmieni?

i

Autor: Dzielnica Ochota http://www.urzadochota.waw.pl/node/852

Park Marii Skłodowskiej-Curie przejdzie modernizację. Co się zmieni?

2021-03-19 11:58

Park Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej czekają duże zmiany! "Chcemy by park nawiązywał do patronki, mamy tutaj jej piękny pomnik, ale park będzie także przybliżał jej osobę, poprzez plac zabaw-laboratorium, a także sprzęty sportowe, ponieważ nie każdy wie, że Maria bardzo lubiła ćwiczyć i zachęcała do tego swoje córki" - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz warszawskiej Ochoty.

Rada Warszawy przyznała pieniądze na modernizację parku im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej. W tym roku wykonana zostanie dokumentacja, a na lata 2022-2023 przewidziana jest realizacja. Przeznaczonych zostało na to w sumie 6 mln zł."W 2018 roku rozmawialiśmy z mieszkańcami na temat tego, jak powinien zmienić się ten park. W zorganizowanych wtedy przez dzielnicę konsultacjach społecznych wzięło udział ponad 200 osób. Powstała fantastyczna koncepcja, która nie zmienia zasadniczo tej przestrzeni, tylko wzbogaca ją o roślinność, nowy plac zabaw, kameralne miejsca do uprawiania sportu. Obok mamy szpital onkologiczny i kampus UW, zatem może być to wspaniałe miejsce dla różnych użytkowników, w tym pacjentów i studentów" - napisała w mediach społecznościowych burmistrz warszawskiej Ochoty.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Fatalny stan Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze
Sonda
Czy zauważyłeś/aś znaczny wzrost rachunków w ostatnim roku?