Zakupy

Pierwszy taki sklep Auchan w Polsce. W Warszawie powstał nietypowy Auchan Go

2023-06-29 21:26

Sieć Auchan Polska uruchomiła w Warszawie pierwszy w pełni autonomiczny sklep Auchan GO. Nowy, bezobsługowy sklep jest czynny 24 godziny przez siedem dni w tygodniu. Gdzie dokładnie można go znaleźć?

- Auchan GO jest kolejnym rozwiązaniem, które udostępniamy naszym klientom z myślą o zapewnieniu im komfortu i wysoce spersonalizowanych doświadczeń zakupowych. Stale obserwujemy, jak dynamicznie zmieniają się ich potrzeby, stąd też duża różnorodność oferowanych przez nas ścieżek zakupowych i łączenie rozwiązań cyfrowych z nowymi konceptami sklepów stacjonarnych. [...] Zakładamy, że koncept Auchan GO będzie stale ewoluował, odpowiadając na nowe oczekiwania naszych klientów. Docelowo planujemy otwarcie 40 placówek tego typu w ciągu najbliższych kilku lat - mówi Katarzyna Tokarewicz, dyrektorka ds. Transformacji i Projektów w Auchan Polska.

Czytaj również: Powstanie nowej siedziby Teatru Rozmaitości zagrożone? Miasto przeliczyło się z kosztami

Pierwszy Auchan Go otwarty w Warszawie

Nowy Auchan Go, który został otwarty w Warszawie, przy ul. Kasprzaka 29, to najmniejszy z formatów zakupowych Auchan. Jak zaznaczają przedstawiciele marki, na powierzchni 75 mkw. szybkie i komfortowe zakupy bez konieczności korzystania z kas może robić równocześnie nawet do 30 klientów. Wśród dostępnych w sklepie produktów znajdą się m.in. przekąski, kanapki, sushi, pieczywo, napoje, nabiał, sery, mrożonki, produkty BIO, artykuły garmażeryjne oraz przemysłowe. Klienci mogą również liczyć na produkty świeże, takie jak mięsa czy owoce.

Jak działa korzystanie z Auchan Go? Aby rozpocząć zakupy, wystarczy zarejestrować swój numer telefonu i wczytać kartę płatniczą. Każdy z klientów może to zrobić w swobodny i bezpieczny sposób dzięki zastosowaniu przed wejściem tzw. śluzy, w której ustawiony jest terminal. 

- Zainstalowany w sklepie zaawansowany system Easy OutTM Trigo wykorzystuje specjalistyczne kamery wizyjne wraz z czujnikami wyposażonych w wagi półek. Działając z dużą precyzją, identyfikuje ruchy każdego z klientów i automatycznie liczy zebrane z półek produkty (odliczając te odkładane z powrotem), generując ich cyfrowe koszyki zakupowy w czasie rzeczywistym. Płatność realizowana jest automatycznie tuż po wyjściu klienta ze sklepu, wraz z przesłaniem na jego telefon cyfrowego paragonu - informują przedstawiciele Auchan.

Tańczące z promocjami 29.06