Pies w ogrodzie – o tym nie możesz zapomnieć urządzając ogród!

i

Autor: pixabay.com

Pies w ogrodzie – o tym nie możesz zapomnieć urządzając ogród!

2022-07-11 8:00

Nie ma co ukrywać, ale psy uwielbiają spędzać czas w ogrodzie. Jest to dla nich idealne miejsce do zabawy czy odpoczynku. Poza tym jest to również dla nas, właścicieli czworonogów, doskonała opcja, ponieważ w takiej przestrzeni łatwo zorganizujemy trening z psem czy spędzimy z nim czas odpoczywając. O czym jednak warto pamiętać mając własny ogród?

W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila. Dobrze zrobione ogrodzenie to podstawa. Zwłaszcza, że niektóre czworonogi mogą robić podkopy i próbować przedostać się na drugą stronę. Inne z kolei mogą skakać na tyle wysoko, że przeskoczenie ogrodzenie nie będzie dla nich żadnym problemem. Dlatego warto pamiętać, że ogrodzenie powinno być dopasowane do możliwości czy umiejętności naszego czworonoga. Z drugiej jednak strony powinno być na tyle szczelne, żeby żaden intruz nie znalazł się na naszej posesji, bo przecież płot pełni również funkcje obronną naszego zwierzaka przed bodźcami z zewnątrz.

Własne legowisko to podstawa!

Jeśli uda nam się spełnić pierwsze z wymagań w kolejnym etapie musimy pamiętać o legowisku. Każdy właściciel czworonoga doskonale wie, że własne łóżko dla jego psa to świętość. To właśnie na nim czują się bezpiecznie, mają przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Dlatego urządzając ogród z myślą o naszym pupilu musimy również pomyśleć o jego legowisku, które powinno znajdować się w cichym i ustronnym miejscu. I koniecznie musi być zabezpieczone zarówno przed promieniami słonecznymi jaki i deszczem.

Własna toaleta dla czworonoga!

Z myślą o naszym idealnym ogrodzie, jak również z myślą o naszym pupilu możemy na naszej działce przygotować toaletę dla psa. Nie ukrywajmy, ale nawet najlepiej przygotowane i zadbane trawniki mogą nie przetrwać częstego „podlewania” czy małych „prezentów” zostawionych przez naszych pupili. Te drugie mogą chować się w różnych zakamarkach naszej wymarzonej przestrzeni, a takich niespodzianek nie lubimy! Wchodząc na stronę www.psiatoaleta.pl znajdziemy gotowe toalety dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Pies w ogrodzie – o tym nie możesz zapomnieć urządzając ogród!

i

Autor: mat. prasowy

Czym wyróżnia się taki produkt?

Psia Toaleta zawiera w sobie feromony, dzięki którym pies chętnie załatwia się w jednym miejscu. Sposób ten działa, ponieważ dzięki technologii opracowanej przez Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej i Farmacji w Koszycach pies uważa to miejsce za atrakcyjny „słup ogłoszeniowy”. Psia toaleta to skutek 11 lat dopracowywania i testów skuteczności, przeprowadzonych na tysiącach psów, gdzie blisko 90% klientów potwierdziło jej skuteczność. Od teraz wypalone plamy na trawniku, zniszczone krzewy i odchody w ogrodzie nie będą już Twoim problemem.

Jeśli chcesz poznać rodzaje psich toalet, cenę oraz inne właściwości to koniecznie odwiedź stronę www.psiatoaleta.pl.

Regularne spacery!

Dostosowując ogród do swojego czworonoga nie zapominajmy jednak o tym, że regularne spacery poza posesję są niezbędne. Dla psów ważne jest poznawanie nowych miejsc i zapachów. Dlatego to my musimy pamiętać o zapewnieniu mu tych bodźców.